VB.net ListBox

CandyMen

Katılımcı Üye
16 Ara 2012
446
0
Ankara
Merhaba arkadaşlar bir program yapmam gerekiyor ama bir yerde takıldım

ZNyV1Z.jpg

Programım bu şekilde. Her şey tamam

Arkadaşlar kontrol et butonuna basınca text2 deki item listboxta varsa kayıt bulunsdu mesajını vermesini istiyorum tam tersinde ise kayıt bulunamadı. Ifle yaparım fakat textboxta yazılı olan itemin list boxta kontrol etmeyi bulamadım

Son düzenleme:

kartal0746

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
906
0
New Orleans
If ListBox1.Items.IndexOf(TextBox1.Text) = -1 Then
MsgBox("kayıt olmayınca çıkıcak mesaj")
Else
MsgBox("kayıt olunca çıkıcak mesaj")
ListBox1.Items.IndexOf(TextBox1.Text)
ListBox1.SelectedItem = TextBox1.Text
End If

bir teşekkür yeter

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.