VDS NASIL KURULUR

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street
Elimde ikitane boş bilgisayar var ve bana uzaktalar ancak 7/24 açık bıraka bliyorum bunları nasıl vds e çevire bilirm sonra bunları uzak masaüstü bağlantısı diiyip bağlanırım

TheKinq123

Yeni üye
19 May 2013
22
15
Bilgisayarlara Apache server kur localhostu internete acabilmek icin 80 portunu ac ftp ve ssh ile baglanmak istiyorsan 21 ve 22 portlarinida acman gerekiyor fakat onlar büyük ihtimalle acik olacaktir zaten. Web site icin kullanmak mantikli olur mu bilmiyorum. Hem yeterli internetin var mi trafigi saglayabilecek? ayrica band genisligi yeterli mi bunlar önemli detaylar. Eger hack isleri icin kullanmak istiyorsan linux yükle ssh ile baglan direkt tek bir terminal ile tüm kali linux u yönetebilirsin.

ERSSE

Katılımcı Üye
6 Kas 2019
465
138
Street
Bilgisayarlara Apache server kur localhostu internete acabilmek icin 80 portunu ac ftp ve ssh ile baglanmak istiyorsan 21 ve 22 portlarinida acman gerekiyor fakat onlar büyük ihtimalle acik olacaktir zaten. Web site icin kullanmak mantikli olur mu bilmiyorum. Hem yeterli internetin var mi trafigi saglayabilecek? ayrica band genisligi yeterli mi bunlar önemli detaylar. Eger hack isleri icin kullanmak istiyorsan linux yükle ssh ile baglan direkt tek bir terminal ile tüm kali linux u yönetebilirsin.
yanıt için öncelikle teşekkürler. bir bilgisayara kali lunix diğerine win10pro kurulu kişisel bilgisayarıma da win10pro kurulu bunlara sadece ben uzak masaüstü bağlantısı ile bağlanmak sitiyorum

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
windows 10 proya bağlanmak kolay seninkide 10 pro çünkü ama kali için ayrı program gerek teamwier önerebilirim
ve port açmalısınız uzak bağlantı için aynı wifide değilseniz

TheKinq123

Yeni üye
19 May 2013
22
15
yanıt için öncelikle teşekkürler. bir bilgisayara kali lunix diğerine win10pro kurulu kişisel bilgisayarıma da win10pro kurulu bunlara sadece ben uzak masaüstü bağlantısı ile bağlanmak sitiyorum
windows icin windows'un kendi uygulamasi olan remote desktop connection kullanabilirsin. Fakat yanlis bilmiyorsam rdc bazen baglanmak istedigin pc den izin almani istiyor. O nedenle yine port acip port üzerinden baglanman daha mantikli. Orada'da ayni sekilde wamp gibi bir araci uygulamayla sanal sunucu yaratip gerekli portlari acarak dis baglantiyi mümkün kilabilirsin. Bu yöntem bilgisayarin tamamini kullanmana izin vermez sadece web site islemlerini yapabilirsin. Tüm bilgisayara erisim istiyorsan rdc kullanman gerekli. Linux tarafi ise daha basit. Linux pc ye ssh kurup kendi bilgisayarina'da linux terminali indirerek veya ssh baglanti aracini indirerek baglanabilirsin. Linux ssh baglantisinda bilgisayarin neredeyse tüm özelliklerine hakim olabiliyorsun fakat komutlarla yönetmen gerekiyor pc yi.

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
windows icin windows'un kendi uygulamasi olan remote desktop connection kullanabilirsin. Fakat yanlis bilmiyorsam rdc bazen baglanmak istedigin pc den izin almani istiyor. O nedenle yine port acip port üzerinden baglanman daha mantikli. Orada'da ayni sekilde wamp gibi bir araci uygulamayla sanal sunucu yaratip gerekli portlari acarak dis baglantiyi mümkün kilabilirsin. Bu yöntem bilgisayarin tamamini kullanmana izin vermez sadece web site islemlerini yapabilirsin. Tüm bilgisayara erisim istiyorsan rdc kullanman gerekli. Linux tarafi ise daha basit. Linux pc ye ssh kurup kendi bilgisayarina'da linux terminali indirerek veya ssh baglanti aracini indirerek baglanabilirsin. Linux ssh baglantisinda bilgisayarin neredeyse tüm özelliklerine hakim olabiliyorsun fakat komutlarla yönetmen gerekiyor pc yi.
buna pek gerek yok bence teamwier gibi araçlar kullanabilir bence

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.