Veri Bilimi için ekran kartı

Delete0822

Yeni üye
2 Ocak 2016
47
0
Merhabalar, genellikle python java veri bilimi yapay zeka gibi alanlarla ilgileniyorum ve bir laptop almak istiyorum ancak karar veremediğim bir konu var oyun laptopu mu yoksa ofis laptopumu bu yüzden size danışmak istedim pil süresi daha uzun tuttuğu için gönlüm ofis bilgisayarlarından yana fakat grafik kartları paylaşımlı olduğu için çalıştığım alanlarda bana sorun yaratır mı bilemedim. Sizce ekran kartının paylaşımlı olması veri bilimi yapay zeka gibi alanlarda çalışmak için zorluk çıkartır mı ?

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
Dostum ofis bilgisayarı alma ofis bilgisayarları ofis gereksinimine göre hazırlanır sen veri bilimi ile ilgileneceksin kim bilir belki hıza belki gpu'ya ihtiyacın olacak en garantisi oyun bilgisayarı almaktır.

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
399
17
241
25
MEDUSA
Merhabalar, genellikle python java veri bilimi yapay zeka gibi alanlarla ilgileniyorum ve bir laptop almak istiyorum ancak karar veremediğim bir konu var oyun laptopu mu yoksa ofis laptopumu bu yüzden size danışmak istedim pil süresi daha uzun tuttuğu için gönlüm ofis bilgisayarlarından yana fakat grafik kartları paylaşımlı olduğu için çalıştığım alanlarda bana sorun yaratır mı bilemedim. Sizce ekran kartının paylaşımlı olması veri bilimi yapay zeka gibi alanlarda çalışmak için zorluk çıkartır mı ?
ofis bilgisayarlarında genellikle dahili ekran kartları bulunur (ekran kartı denmez )daha az maliyetli olduğu için, oyun bilgisayarları da şuan günümüzde aşırı pahalı sana tavsiyem kapsamlı bir araştırma yapman.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.