Veri Kurtarma Desteğe İhtiyacı Olanlar

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
O ya da bu sebeple bir şekilde verilerini kaybeden bütün arkadaşlara elimden gelen yardımı bu baslık altında yapmayı dusunuyorum..

Gerek Dahılı hard dısk gerekse de harıcı dısklerinizde (Flash Dısk, Sd Card vb..) yasadıgınız sıkıntılar hakkında teknık destek verıp kaybettıgınız verılerı kurtarmanız konusunda sızlere en uygun programı onerebılır ve programların full surumlerını ımkanım dogrultusunda sızlerle paylasabılırım

Tek yapmanız gereken sorununuzu bu konu baslıgı altında belırtmenız ya da bana ozel mesaj gondermenız...

Saygılarımla...

Do You need help?
then it is the right place
& FoReVeR-02 &
Forensic Expert (Data Recovery) and Web Programmer

Son düzenleme:

okankurubas

Yeni üye
21 Nis 2013
4
0
Her insanın başına gelebilir bu veri kaybetme ama internette araştırdığıma dayanarak veri kurtarmaya yarayan düzgün bir program bulamadım sizin yardımlarınız bekliyorum [email protected]

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Tabiki de kardeşim.... öncelikli olarak sorununu buraya yazarsan elimden geldıgınce yardımcı olmaya calısayım

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Öncelikli olarak dıkkat etmemız gereklı olan sey kaybettıgımız verılerden nelere ıhtıyacımızın oldugu?
Her verı kurtarma programı her verıyı kurtaramaz...
Mesela Adlı Bılısımde kullanılan lısanslı 10... Dolarlık pprogramların bıle kurtaramadıgını pıyasadakı cok basıt 3. partı yazılımlar kurtarabılıyor...
Onemlı olan ne tur bır fızıksel medıadan ne tur verılerı kaybettıgımızı ve nelere ıhtıyacımızın oldugunu belırlemek...

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Ornegın shift delete ile sılınen verılerı kurtarmak ıcın oyle saatlerce program arayıp ındırıp taratıp kurtarmaya gıtmek yerıne pıyasada herkesın ulasabılecegı UnDelete programı ıle kurtarabılırsınız...

Bunun harıcınde mesela flashdıskınızden sılınen resımlerınıze yonelık olarak LC-TECH Photo Recovery ya da Digital Photo Recovery ısınızı gorebılır...

Ya da Offıce dosyalarınıza ıhtıyacınız var ıse Active File Recovery,Get Data Back vb programlar ısınıze yarayabılır...

Bunların harıcınde Dahılı olarak masaustunuzde ya da Laptobunuzda kullandıgınız dısklerınızın partıtıonu uctuysa eger Partition Magic ya da Active Partition Recovery ıle bırebır ucan Partıtıonları gerı getırebılır ve oldugu gıbı kurtarabılırsınız....

Bır cok verı kurtarma programının calısma mantıgı hep farklıdır.. Bunu unutmamak gereklıdır...

Ama butun T.H.T Aılesıne uye olan arkadaslarıma tavsıye edebılecegım en Stable calısan program ıse R-Studio v 5.2 programıdır... Bu program sayesınde hafıza kartlarınızı, flash dısklerınızı ya da dahılı dısklerınızdkeı verılerı kısa surede taratıp kaybettıgınız verılere ulasabılırsınız...

Programlar hakkında daha detaylı bılgılerı hatta kullanımlarını ve full surumlerını buradan daha sonra paylasacagım...

Saygılarımla...

Do you need help?

& FoReVeR-02 &
Forensic Expert and Web Programmer

Son düzenleme:

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
En önemlisi...
Bu tür programlarla dosya kurtarmak istiyorsanız dosya silinir silinmez harddisk ile hiçbir işlem yapmadan (dosya silme, kopyalama, yapıştırma gibi) programı açıp taramaya başlatmalısınız, bu şekilde silinen dosyayı kurtarma olasılığınız %99.8 gibi bir orandır. Silinen dosyadan sonra harddisk üzerinde ne kadar işlem yaparsanız kurtarma olasılığınız da o kadar düşer. Aradan bir ay geçmiş harddisk üzerinde onlarca kez silme yazma işlemi gerçekleşmiş bir dosyayı geri getirmek, o bahsettiğiniz parayla bu işi yapanların dahi kurtarması neredeyse imkansızdır.

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
R-Studio RESİMLİ - Recovery - format sonrası silinen dosyaları geri getirme programı
http://www.rstudio.com/

Programın Özellikleri :
-format/fdisk sonrası silinen dosyalarınızı kurtarın (kaç format olduğu önemli değil)
-sıkıştırılmış yada şifreli dosyalarınızı da geri getirme özelliği
-NTFS dosya sistemi desteği
-kolay kullanım
-Network desteği
kısaca bizim işimize yarayacak özellikler bunlar
nokta.gif

1kq1.jpg

ana pencerede resimdeki gibi bize sistemimizde mevcut bulunan HDD lerimizi gösteriyor
nokta.gif
kurtarmak istediğimiz bilgi hangi bölümümüzde ise o bölümü seçip işlem yapacağız
nokta.gif

1ay6.jpg

bölümlerimizden birine çift tıkladığımızda şu ekranla karşılaşcaz
nokta.gif

1aq8.jpg

Aç seçeneği bölüm üzerindeki yakın geçmişte silinen dosyaları bulmak için hızlı bir seçenektir
nokta.gif
Fakat Scan seçeneğini seçerseniz HDD tamamen taranacak ve daha çok dosya kurtarabileceksiniz
nokta.gif

ben Scan seçeneğini tercih ediyorum
nokta.gif
daha sağlıklı sonuçlara varmak için HDD ye tam bir tarama yaptırılmalı
nokta.gif

Scan tuşuna basıyoruz
nokta.gif
gelen ekranda birçok seçenek mevcut fakat şuanda onlara ihtiyacımız yok
nokta.gif
direk tekrar Scan deyip tarama işlemine başlıyoruz
nokta.gif

1ky5.jpg

tarama işlemini sağ taraftaki grafikten takip edebiliriz
nokta.gif

1lh0.jpg

bu işlemin tamamlanma süresi HDD nizin boyutuna göre değişecektir
nokta.gif
eğer yüksek kapasiteli bir bölümü tarıyorsanız haliyle uzun sürecektir
nokta.gif
işlemin tamamen bitmesini bekleyin yarıda kesmeyin
nokta.gif

tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız
nokta.gif

1xu2.jpg

altını çizdiğim yerler:
Recognized1
bu bölüm silinmiş ve kurtarılabilecek dosyalarımızın listesidir
nokta.gif

Extra Found Files
burda dosya uzantılarına göre bir ayrım yapılmış
nokta.gif

Recognized2
daha ayrıntılı dosya gösterimi
nokta.gif

burda bizim işimize yarayacak olan bölüm Recognized1 bölümü
nokta.gif
kurtarma işlemimizi burdan gerçekleştirecez
nokta.gif

burası tıpkı windows gezgini gibi kök ve alt dizinlere tıklayarak
nokta.gif
istediğimiz dosyayı kurtarmak için üzerine sağ tıklayıp Recover diyoruz ve kurtarılan dosyanın hedefini gösteriyoruz
nokta.gif

Kullanımı bu kadar basit...

Son düzenleme:

lamer07

Üye
5 Ağu 2009
240
0
TÜRKİYE
Eline sağlık güzel bir konu cok kişinin işine yarıyacaktır. Bende aynı dertten muzdaribim tel hafıza kartımın şifresini unuttum ve içinde manevi değeri yüksek şeyler var daha öncede bu şekilde biçimlendirip geri getirmeyi düşündüm ama ya geri gelmesse diye bıraktım senin düşüncen nedir bu konuda hafıza kartını pc ye takıp biçimlendiricem sonrasında seninde anlattığın gibi geri getiricem bir sorun cıkmaz umarım

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Ustadım saygılar...
İlk öncelıkle sunu soylemelıyım kı asla ve asla hafıza kartını bııcmlendırme yapma... bu sıfreleme cok farklı bır durum, hemen anlatayım..
Bır cok forumda sunu yap bunu yap su telefona tak bıcımlendır felan derler ama sakın ama sakın yapma...
Oncelıkle yazdıklarımı okumanı ıstıyorum...
Verı kurtarmadakı mantık nedır..?
Farzedelım elımızde 80 Gb harıcı Hard Dsık var bunun 20 Gb ı dolu 60 Gb ı bos.. Bana kım dıyebılır kı ben recovery programları ıle dıskımı tarattıgımda sadece dolu olan 20 gb lık alandan sıldıgım verılerı kurtarabılırım...! tabıkıde hayır, mantık su.. dıskın tamamı uzerınde recovery ıslemı yapılmaktadır..
Hex Edıtor programı kullanan herkes bılır sektorlerdekı kodların dagılımını...
80 Gb lık dolu dıskımızı Hax Edıtorle ınceldıgımızde goruruz kı sadece 20 Gb lık dolu alanımızda bırseyler yazmaz kalan dıger bos alanlarda da farklı karakterlerde kodlar goruruz.. sız 20 Gb lık alandan verıyı kurtarmak ıstedıgınızde 10GB lık alandakı bır kod ıle 50-60 Gb lık alandakı bır kod butunlugu ıle verı kurtarılır, yanı dıskınıze bırsey yazdıgınızda bunu sadece dolu alanda degıl dıskın tamamına kodları yayarak yazar, dıske verı yazılısının mantıgı budur.. eger bos alanda bas sektor var ıse yıne verı kurtarılmaz verı kurtarılsa bıle calısmayabılır...
Dıske verı yazılısının mantıgı ve krutarılısı kısaca boyledır...
Gelelım Cryptolu ve şifreli harıcı belleklere (Flash Dısk, Hafıza Kartı vb..)
Cryptolu ve Sıfrelı hafıza kartları crypto decrypt edılmedıgı ve sıfrelı bellegınde sıfrelerı cozulmedıgı surece yukarıda bahsettıgım gıbı Hex Edıtorle map ettıgımızde ne gorucez bılıyor musunuz? butun sektorle 00 00 ya da EE EE ya da 11 11 vb gıbı sıra sıra harf yada rakam grubunun oldugunu gorucez...
bu bıze anlatıcak kı bu dısk ya da bellek sıfrelı ya da cryptolu...
Pekı ne yapıcaz?

Ya cryptoyu Decrypt yapıcaz yanı sıfreyı gırıp cyptosuz hale getırıcez, ya da sıfresını bıldıgımız hafıza kartının sıfresını gırıp sıfresını kaldırıcaz....
Hemen aklınıza su gelıcek...
Pekı ben bu sekilde sıfresini kaldırmadan ya da decrypt yapmadan bıcımlendırsem ne olur?
hıc bırsey olmaz.. sakın farklı forumlarda payasılan bılgıler sızı yanıltmasın...
Cryptoyu ya da sıfreyı kaldırmadıgınız surece butun verı kurtarma programları ıstedıgınız kadar biçimlendırın hıc bır verı kurtaramayacaktır.... Çünkü biçimlendirilse bile halen o bellek cryptolu halde duracaktır... Lütfen bu konuda duyarlı olalım. ve bu hataya düşmeyelim..

Saygılarımla....

Do You need help?
& FoReVeR-02 &

Son düzenleme:

lamer07

Üye
5 Ağu 2009
240
0
TÜRKİYE
Zaman ayırıp açıklama yaptıhın için teşekkür ederim peki bir sorum daha olucaktı bu hafıza kartım için ne yapmamı önerirsin en kötü telefoncuya ***ürücem.

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Estafurullah kardesım....
yeterkı faydalı olabıleyım...
Bazı programlar var bunu yapan. tabi senin koyduğun şifreye bağlı olarak çözmeleri ona göre zaman alıyor, ama stable calısmıyor...
Ben mesela yurt dısında aldıgım egıtımler ve lısanslı programlar sayesınde hafıza kartlarının ya da flash dısklerın cipini sökup (tabi uygun ortamda) öyle sıfresını 3. partı yazılımlarla kırıp verılerını kurtarıyorum...
ama sana tavsıyem en yakınında ama işini iyi yapan bir telefoncuya goturmen gıtmeden once bıraz saga sorup referans alabılırsın gıdecegın kısı mesela daha once sıfre kırıp verı kurtarmısmı felan dıye...!
umarım sana faydası dokunabılecek bırısını bulabılırsın..
Saygılar...

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Eyvallah kardeşim... ihtiyacı olan Bütün T.H.T Ailesi üyelerine elimden gelenin fazlasını yaparım...
Saygılarımla...

okankurubas

Yeni üye
21 Nis 2013
4
0
1TB lik HDD'm var durup dururken veya benim hatam ile bozuldu içinde arkadaşlarımla ailemle olan resimlerim veya program-film arşivim var onları nasıl kurtaracağım bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim

'' FoReVeR02 '' arkadaşıma duyurulur (Özel mesaj gönderemiyorum)

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Kardeşim özel mesaj gonderdım..
Yine de buraya da yazayım..
Sanırım diskinde fiziksel arıza var...

Kardeşim diskini görmüyorsa eger yanı fızıksel arıza var ıse dıskını sokup bır daha takmaman gereklı kı daha fazla dıskı yorup sektorlerıne zarar vermemen gereklıdır, aksı taktırde verılerın kurtarılması guc hale gelır...

Su asamada yapacagın saglam bır verı kurtarma fırması ıle gorusup dıskını kargo ıle gondermen olucaktır, arızalı dıskının aynı uretım tarıhlı serı numaralı marka ve modellı Donör dıskı bulunup ne tur arızası var tespıt edılıp Kafa arızası mı, Motor arızası mı yoksa kart arızası mı tespıt edılıp ancak ona gore mudahale yapılcaktır..

Gonderdıgın verı kurtarma fırmasının Donör dısk arşivinin fazla olması da onemlı... zaten su dakıka gonderın yapalım deseler, en az 1 ayı gozden cıkarıcaksın ayrıca olmama ıhtımalı de her zaman var bunu unutmamak lazım..

Pekı dıyebılırsın kı ne kadar masrafım olucak?

Oncelıklı olarak dıskının bırebır aynısı bır Donör dısk kullanıalcagı ıcın onun masrafı + verı kurtarma masrafı senden cıkıcaktır
Bazı fırmalar Donör dısk ıcın para almıyorlar ama ama burada onemlı olan Verı kurtarma masrafı...
Uzulerek soyleyebılırım kı 5.000 Dolardan 15.000 Dolara kadar hatta sırketlere aıt dısk olursa da kat kat daha fazla para ıstenebılıyor..
Ama bızım gıbı kullanıcılardan 5.000 Dolar gıbı fıyat talep edıyorlar...

Ama ben napıyorum...
Yurt dısında egıtımını aldıgım ıcın gereklı Lisanslı programların ve Clean Room temını yaptım...
Yaklasık 100.000 Tl cıvarında masraf yaptım, Adli Bilirkişilik de yapıyorum bu konuda,su an 3 ortak calısıyoruz... 5.000 Dolar olmasa da Donör disk parası + 1.000 - 1.500 Dolar gıbı rakamlarla taleplerı karsılıyoruz...

%100 sonucu ne bız ne de dıger fırmalar veremez... Malum dıskın arızalanma sebeplerı 3-4 baslık altındadır hıc bırı olmazsa verıler kurtarılmaz onemlı olan plakaya zarar gememesı, plaka zarar gormedıgı taktırde ıster Motor, ıster kafa, ıster kart arızası olsun cozum bulunur...

Cogu arkadas su sorunlarla bıze gelıyor...
Dıskımı taktım;
*** Once ses gelıyor sonra susuyor ve dıskım gorulmuyor (Elektırık - Motor arızası)
*** Sureklı devam eden bır vızırtı (ses) oluyor ve dıskım gorulmuyor (Kafa-Motor arızası)
*** Tak Tak dıye sureklı ses gelıyor ve dıskımı gormuyor (Kafa arızası)
*** Onceden goruyordu elektrık gıttı geldı ya da dırek cıkardım artık gormuyor (Kart Arızası)

Dedıgım gıbı Plakaya zarar gelmedıgı surece ve dıskın Donörü bulunduğu surece mutlaka cozum bulunacaktır...

Saygılarımla...

Do You need help?
& FoReVeR-02 &

Son düzenleme:

FoReVeR02

Uzman üye
20 Haz 2013
1,665
0
Arkadaşlarımızın talebı olur dıye ara ara guncellıcem konuyu arkadaslar...
Saygılarımla...

Do You need help?
& FoReVeR-02 &

tahakotan

Yeni üye
21 Tem 2013
1
0
Bende recover my files v5.2.1 var yanlız licence key istiyor bi türlü bulamadım yardımcı olur musunuz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.