veterinerlik için nasıl bir bilgisayar almalıyım

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
bir ay önce bu konunun bilgisayar mühendisliği için olanını açmıştım ama malesef bilgisayar mühendisliğini kazanamadım herkes bilgisayar mühendisliği yazınca 40 bin gerideki yer bile gelmedi . van yüzüncü yıl üniversitesi veterinerlik kazandım ( 22. tercih ) . öyle sunum yapabileceğim notlarımı alabileceğim öyle basit bir bilgisayar yeterli olacaktır . bazende velorant , pubg , cs go falana oynayacağım bir bilgisayar gerekli öyle fazla fps meraklısı değilim 65-70 fps alabileceğim dizüstü bilgisayar olsa kafi bilgisayar önerileriniz varsa sevinirim .

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
52
Monaco
bir ay önce bu konunun bilgisayar mühendisliği için olanını açmıştım ama malesef bilgisayar mühendisliğini kazanamadım herkes bilgisayar mühendisliği yazınca 40 bin gerideki yer bile gelmedi . van yüzüncü yıl üniversitesi veterinerlik kazandım ( 22. tercih ) . öyle sunum yapabileceğim notlarımı alabileceğim öyle basit bir bilgisayar yeterli olacaktır . bazende velorant , pubg , cs go falana oynayacağım bir bilgisayar gerekli öyle fazla fps meraklısı değilim 65-70 fps alabileceğim dizüstü bilgisayar olsa kafi bilgisayar önerileriniz varsa sevinirim .
Dostum öncelikle tebrik ederim. Asıl konumuza gelirsek monster tulpar serilerine bakabilirsin. Bütçe aralığını belirtirsen çok daha iyi tavsiyeler yapabiliriz

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Dostum öncelikle tebrik ederim. Asıl konumuza gelirsek monster tulpar serilerine bakabilirsin. Bütçe aralığını belirtirsen çok daha iyi tavsiyeler yapabiliriz
Dostum daha çok ödevlerini yapabileceğim bir bilgisayar bakıyorum oyun bilgisayarı almak benim için pek mantıklı olmaz . Bütçe 10 k

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
52
Monaco
Dostum daha çok ödevlerini yapabileceğim bir bilgisayar bakıyorum oyun bilgisayarı almak benim için pek mantıklı olmaz . Bütçe 10 k
Hocam 10k bir bütçeyle en uygun alacağın yine oyun bilgisayarı olacaktır. Render işleri ile uğraşacak olsan oyun pc si olmazdı tabi fakat sunum vs. işlerinde oyun bilgisayarları gayet başarılıdır. Gerekli araştırmayı yapıp geri dönüş yapacağım pc tavsiyesi olarak.

İnternete girip biraz bakındım. Yaklaşık 1 yıldır herhangi bir pc fiyatına bakmıyordum. Üzülerek söylüyorum ki en basit bir iş bilgisayarı bile 10k olmuş (ekran kartı yok, inteli kullanıyor). Oyundan feragat edebilirim dersen sunumlar için idare edebilecek laptoplar mevcut.

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
474
391
in Turkey

hocam nirvana serisini pek önermem en ufak işlerde zorlanıyor

serg.

Üye
13 Ağu 2022
125
52
Monaco
Hocam anladığım kadarıyla bunun ucuzluğu freedos olmasından geliyor ve bu önemli bir detay. Kesinlikle hazır kurulu windows almanızı önermem fazladan 1000-2000 ödersiniz. Bu da gayet güzel duruyor. Benchmark testlerine veya videolarına bakıp karar verebilirsiniz. En iyisi sen şunu al demek doğru olmaz ikisi de gayet güzel donanımlara sahip.

BySciaa

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
887
241
Root
2. el monster notebooklara bakabilirsin temiz denk getirirsen üniversite hayatını bitirtir.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Van hızlı bir memleket dikkat et bak
Baya bitkisel bitki meraklısı gençleri var. Kiminle arkadaşlık kurduğun kime guvendigine dikkat et.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,001
Dinlenmede.
Tavsiye için saol . Fazla sosyal birisi değilim muhtemel yurtan okula okuldan yurda bir hayat döngüm olacak .

Burda bu mesajı okuyup adam haklı diyecek o üniversiteli arkadaşın ve arkadaşların var. Ümit o yönde dediğin gibi ancak çeşitli ortamlardan ötürü "merak" bir yerden sonra insan kırıyor dümeni hafiften :) malum merhaba günaydın diyecek kadar yakınında olan arkadaşların olacak ve onler bir bilmece hikaye yani öyle düşün.

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Puanınız tuttu diye mi üniversiteye gidiyorsunuz yoksa gerçekten isteyerek mi gideceksiniz.
açık konuşmak gerekirse istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği idi ancak puanları çok yükseldi ve bir sene daha mezuna kalırsam en az 70 bin yapmam gerekiyor bilgisayar mühendisliği için ve tercih verdiğim içinde obp yi yarı yarıya kaybettim . hazır veterinerlik gelmişken gitmeyi düşünüyorum dürüst olmak gerekirse puanım tuttuğu için ve istediğim üniverstede istediğim ölümü artık kazanmamın zor olacağı için .

Helmsys

Yazılım Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,652
açık konuşmak gerekirse istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği idi ancak puanları çok yükseldi ve bir sene daha mezuna kalırsam en az 70 bin yapmam gerekiyor bilgisayar mühendisliği için ve tercih verdiğim içinde obp yi yarı yarıya kaybettim . hazır veterinerlik gelmişken gitmeyi düşünüyorum dürüst olmak gerekirse puanım tuttuğu için ve istediğim üniverstede istediğim ölümü artık kazanmamın zor olacağı için .
Anladım hakkınızda hayırlısı olsun.
Peki Van yerine batı-güney(akdeniz) bölgelerinde herhangi bir üniversiteye gitmeyi düşünür müydünüz.

Son kez risk almak istediniz mi?
Çünkü zorunda kalarak gitmek biraz mental açıdan insanı yıpratıyor ondan sordum.

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Anladım hakkınızda hayırlısı olsun.
Peki Van yerine batı-güney(akdeniz) bölgelerinde herhangi bir üniversiteye gitmeyi düşünür müydünüz.

Son kez risk almak istediniz mi?
benim gibi asosyal birisi için izmir ile van arası pekte fark etmiyor açıkçası ve bir senemi daha yakmak istemiyorum belki ilerde yatay geçiş düşünebilirim ama onu da elazığ a eve yakın olduğu için .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.