Video Detector Güncelleme Notları

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
kv3rrA.png

Video Detector v2.0 Sürüm Güncelleme Notları

Herkese merhabalar arkadaşlar birçoğunuzunda bildiği gibi Video Detector programımın son sürüm güncellemesinin hazırlıkları sürüyor. Bu konuda da bu hazırlıkları tüm detaylarıyla sizlere aktaracağım.

Yapılanlar:
* Programa görsel açıdan hoş olabileceğini düşündüğüm için materyal bir tasarım ekledim. Bu tasarımda da 6 farklı tema seçimi mevcut. İstediğnizi seçebiliyorsunuz.
* Önceden Kanal D indirmeleri aynı formun iiçnde gizli webclient özelliğiyle olurken artık programın içinde bulunan videodetector_indirici.exe ile indirmeleriniz daha güvenli olacak.
* Programda Toplu İndirici özelliği ile IDM programı kullanan arkadaşlara kolaylık sağlanacak. (Toplu İndirici özelliğini direkt programımıa da ekleyebilirim.)
* Toplamda başlıkta yazmayan 9+ kanal bulunmakta.
* videodetector_indiri.exe ye giriş normal yollarla engellendi. Programdan İndir butonuna bastığınızda sadece girilebilir oluyor.
* Program yeniden kodlandığı için önceki hatalar yeniden gözden geçirildi.
* Windows 7 Ultimate 2016 Nisan sürümünde denendi ve çalışıyor. Entegre çalışmalarım devam ediyor.

Yapılacaklar:
* Eksik kanalların kodlaması yapılacak.
* Tasarım iyileştirmelerine gidilecek.
* Logo çalışmaları yapılacak.
* Mp4, Ts ve Flv indirmelerinde Http indirme yönteminin parça parça indirme kuralına uyulacak. (idm gibi)
* M3u8 dosyalarının indirmelerinde yararlanılan arayüz programında açılan programın göz zevkini bozmaması için .eşitli ayarlamalar yapılacak.
* Performans iyileştirmeleri için BackgroundWorker kütüphanesine başvurulacak.
* Splash ekranında sizler beklerken program entegre çalışmalarını sürdürecek.
* KESİN DEĞİL==== Sadece Hwid/id si onaylanan kişiler programa giriş yapabilecek.
* Ana dizinde eğer bir sorun olmazsa updater.exe bulunacak programın güncelleme çalışmaları için. Aynı zamanda forumdaki BiGSLauGHTeR arkadaşımızın Auto Updater programındanda isteyenler indirme güncelleme işlemlerini yapabilecek.
* M3u8 dosyalarında sessiz indirme yapılacak. İndirme sonunda veya indirme hatasında bilgilendirileceksiniz.

Programın ilerlemesi : 37% (Yazılmayan maddelerde dahil)

Programdan Ekran Görüntüleri:

ZkRGZ0.png

1vbD21.png

LAMgYJ.png

rM48jB.png

X4YR3o.png

Programın kodlamarı Mayıs ayının sonuna kadar durdu malesef. Sebebi ise 2 haftalık yoğun sınav temposu içine giriyor olacağım. Sınavlarım bittikten sonra son gaz kodlamalarla uğraşacağım ve Haziran sonuna yetiştirmeye çalışacağım. Bu konu üzerinden eklememi istediğiniz siteleri de, görüşlerinizi isteklerinizi ve şikayetlerinizi yazabilirsiniz. Sağlıcakla kalın. :)

Son düzenleme:

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=A8osVM_SXlg"]Youtube[/ame]
Videoyu izleyerk kullanabilirsin.

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Programa bağış sistemi eklemesine karar verdim. İninal Karta sahibim ve kartıma bağış atan kişilere çeşitli ayrıcalıklar sunulacak. Teşekkürler!

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Programa Toplu İndirici Özelliği için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söylemiştim zaten. Bugün yapılan test programında internetteki kaynaklarla birlikte Http Protokolü ile indirme sistemi Türkçe bir şekilde build edildi. Ve sorunsuz çalışıyor. Programa entegre edilecek. Böylece indirmelerin aniden donması vs. sorunlar ortadan kalkmış oldu. :)
Ekran Görüntüsü: (test programına aittir. entegreden sonra farklı görüntü olacaktır.)

0D2BqV.png

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Programın download kısmı entegre .edildi ve kendi toplu indiricimizi oluşturmuş olduk :) . Daha detaylı çalışmalar 27.05.2016 tarihinden sonra devam edecek.
X4YR3o.png

Son düzenleme:

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
videodetector_indirici.exe için sessiz indirme özelliği için çalışmalar devam ediyor. Aranızda ffmpeg ve vb.net hakkında orta seviyede bir bilgisi olan var ise sessiz indirme hakkında sorular sormak isterim.

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
kolay gelsin çok uraşıyorsun sessiz indirme nasıl oluyo yani

:) Teşekkürler dostum. Sessiz indirmeden kastım ffmpeg.exe üzerinden indirme yapılırken bir cmd ekranı açılıyor ben bu cmd ekranının açılmasını istemiyorum yani indirme olacak ama sanki cmd nin visible ı False olmuş gibi olacak. Bu işlemi Proccess ve ProccesStartInfo kütüphanesiyle yapabiliyoruz fakat işlem ffmpeg de tam anlamıyla çalışmıyor. Haliyle de ben de veri çekemiyorum.

Sefiwo Coder

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
322
0
Artvin/Hopa
:) Teşekkürler dostum. Sessiz indirmeden kastım ffmpeg.exe üzerinden indirme yapılırken bir cmd ekranı açılıyor ben bu cmd ekranının açılmasını istemiyorum yani indirme olacak ama sanki cmd nin visible ı False olmuş gibi olacak. Bu işlemi Proccess ve ProccesStartInfo kütüphanesiyle yapabiliyoruz fakat işlem ffmpeg de tam anlamıyla çalışmıyor. Haliyle de ben de veri çekemiyorum.

Anladım bilgi için çok sağol tekrardan kolay gelsin :)

kaymakasm

Katılımcı Üye
19 Nis 2015
266
1
Video Detector Sessiz İndirme Özelliği Yapıldı. Sessiz İndirme yapılırken veri alma işlemleri hakkında çalışmalarımı sürdüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.