Videoda ki Müziği çıkarıp sadece Sesi bırakma hk

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Arkadaşlar bir video hazırlayacağım ama sorunum var nasıl yapacağımı bilemedim internetten baktım ama bir şey bulamadım gördüğünüz gibi bir diziden karakterin en iyi sahnelerinin derlendiği bir video var buradan ben kendim beğendiklerimi kesip alacağım ama konuşmaları da alıp müzikli bir tribute yapacağım ama yapmam için konuşma yaparken dizinin arkada çalan kendi müziğini kaldırmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi? Her sahnede olmuyor şarkı ama çoğunda var videoyu da bırakıyorum

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=OXAzdmbXt-8&t=136s"]https://www.youtube.com/watch?v=OXAzdmbXt-8&t=136s[/ame]

19 May 2013
947
49
Arkadaşlar bir video hazırlayacağım ama sorunum var nasıl yapacağımı bilemedim internetten baktım ama bir şey bulamadım gördüğünüz gibi bir diziden karakterin en iyi sahnelerinin derlendiği bir video var buradan ben kendim beğendiklerimi kesip alacağım ama konuşmaları da alıp müzikli bir tribute yapacağım ama yapmam için konuşma yaparken dizinin arkada çalan kendi müziğini kaldırmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim bilgisi olan arkadaşlar yardım edebilir mi? Her sahnede olmuyor şarkı ama çoğunda var videoyu da bırakıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=OXAzdmbXt-8&t=136s
,

Sony Vegas Pro veya Adobe Premier uygulamasını araştırdın mı ?

19 May 2013
947
49
Hocam programın ismini kullanarak araştırmadım direkt sorunumu yazdım youtube ve google a ama sonuç olarak sadece videodan sesi çıkarma çıkıyor benim sorunum ise konuşma sesi duracak müzik sesi çıkacak

Dediğim programlarda video'yu katman olarak atar.Yani video'yu ve sesi birbirinden ayırır.Mevcut olan sesi kesip atıp kısabilir,istediğin bir fon'u arkaya koymanı sağlar.Video düzenleme ve biçimlendirme bir nevi.

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Movavi video editör ile yapılabilir
youtubede bi aralar knight pvp
videolar çekiyordum bu programı kullanıyordum

sony vegasa göre çok kolay bir programdır

Hocam yapılabilir diyorsunuz ama nasıl anlatabilir misiniz internette bunu anlatmıyor hiç kimse

Dediğim programlarda video'yu katman olarak atar.Yani video'yu ve sesi birbirinden ayırır.Mevcut olan sesi kesip atıp kısabilir,istediğin bir fon'u arkaya koymanı sağlar.Video düzenleme ve biçimlendirme bir nevi.

Dediğiniz program bende var videoyu o programla açtım ses ve video ayrı katman veriliyor dediğiniz gibi ama bir çok şeyi kontrol ettim konuşma ve müziği ayıramadım

Moderatör tarafında düzenlendi:

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell

Söylenilen programların içinden birtanesine sahip olarak başlıyabilirsin.Kendin karıştararak dene ilk önce olmazsa."Kullandığın Program İsmi - aradığını yazarak" karşına sonuçlar çıkacaktır.

Söylenilen programların 2 tanesine sahibim karıştırıyorum ama bir sonuç elde edemiyorum kullandığım programın ismini ve aradığımı yazınca da sonuç çıkmıyor hocam dediğim şeyle ilgili.

19 May 2013
947
49
Konuyu anlamadan yorum yapıyorsunuz, videodan sesi ayırmayı öğrenmek için konu açmazdım merak etmeyin. Benim sorunum videoda olan konuşma ve arkasında ki müzikle müziği kaldırıp sesin kalmasını istiyorum

Video'da olan sesi nasıl ayırmaktan bahsediyorsun ? Video formatı:avi,mp4,gibi formatlardadır.Sesler ise mp3,wav gibi formatlar olarak kaydedilir.Bunların ikisi birleşince video gözükür,ses ise arkadan efekt gibi olur.Yani videonun içinde konuşmayı anlayamadım.Biraz daha açar mısın acaba ?

rawwrath

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
713
1
Winterfell
Video'da olan sesi nasıl ayırmaktan bahsediyorsun ? Video formatı:avi,mp4,gibi formatlardadır.Sesler ise mp3,wav gibi formatlar olarak kaydedilir.Bunların ikisi birleşince video gözükür,ses ise arkadan efekt gibi olur.Yani videonun içinde konuşmayı anlayamadım.Biraz daha açar mısın acaba ?

Şöyle anlatıyım diziden sahneler var videoda ve konuşmalar oluyor haliyle konuşma arkasında da dizinin kendi fon müzikleri oluyor o fon müziği kaldırmam gerekli ve konuşma kalmalı sadece

Ee az önce biraz hava yapıp cahil konumuna koymaya çabalıyordunuz hocam buna bir yorumunuz yok mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
19 May 2013
947
49
Ee az önce biraz hava yapıp cahil konumuna koymaya çabalıyordunuz hocam buna bir yorumunuz yok mu?

Kimseyi cahil konumuna düşürtmeye çalışmam.Daha çok herşeyi sıfırdanmış gibi söyledim o da her türlü sorularına karşılık olarak anlatmak istedim.Bir şeyi çok bildiğim ya da senin benden çok az bilgili olduğunu vurgulamaya çalışmadım.Aklına gelmicek olanı tekrardan sana karşı düşündürtmem de bir cahillik abidesi olarak görmüyorum sadece yol göstermek olarak algılıyorum.

Dediğin şeye gelirsek,3 katmanlı gibi düşünürsek hata Video>Fon Müziği>Konuşmalar.Benim anlatmak istediğim Video>Müzik ayırt etmekti.Şimdi şöyle düşünürsek bu yola hiç girmedim fakat,konuşmalar da müziğin içindeki katmanda ve bunu renderlerken konuşma seslerini yükseltip arka fondaki müziğin sesini kısarak renderlerdıler.Demek istediğim tek katmanda 2 olay var ve bunu ayıran varsa buraya yazsın :)

'Rairsa

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
343
0
in sweet dreams
Eğer o videonun proje dosyası varsa yani (örnek olarak)vegas pro'da hazırlanmışsa ve (svg için).veg çalışma dosyası varsa sesi müzikten ayırmak kolay olur ancak siz bunu mp4 formatında yapıcaksanız gerçekten uğraşmanız gerekir. Örnek olarak .veg dosyasını svg programında açtığınız zaman katmanları görüceksiniz(katmandan kastım konuşma katmanı ve müzik+video)ve buradan konuşma katmanını kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Mp4 formatında ise konuşma müzik sesini engelliyorsa(yani konuşma sesi müzik sesinin üstünde ise) bunu yapmak sizin için zor olabilir. Eğer konuşma sesi müzik sesinin üstünde değilse sony vegas pro gibi programlar ile müzik sesini biraz uğraşla oradan çıkartabilirsiniz.

Son düzenleme:

BeoWulf007

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
2,763
20
508
24
Praise The Fool
Merhaba, mesajlardan anladığım üzere LifeHacker sizi tam olarak anlayamamış. Sizde olay hakkında pek bilgi sahibi değilsiniz. Ve sorunuzun cevabına gelirsek yapamazsınız.

Sony Vegas ve Premiere gibi kurgu programları elbette görüntü ile sesi ayırır, ama anladığım kadarı ile siz görüntü ile sesi ayırmak istermiyorsunuz sizin isteğiniz bölümde kullanılan tüm sesleri ayırmak. Maalesef bu dediğiniz mümkün değil. Dizi/film çekilirken müzikler ayrı, konuşmalar ayrı efekt sesleri ayrı bir şekilde kurgulanıp düzenleniyor. Ancak film işlendikten sonra ortaya çıkan bunların karışmış hali. Üst üste binen sesler vb şeyler ayrılmaz. Ses mühendisi değilim elbette bir yerden sonra veri kurtarmak belki uzun uğraşlar sonucu bir şekilde ayırmak mümkündür ama bunun da herkesin yapabileceğini sanmıyorum.. Kolay gelsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.