Çözüldü Videonun kenarını ovalleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Selamun aleyküm,
Bir videonun/gifin kenarlarını nasıl alttaki resim gibi ovalleştirebilirim ?

CPAZMj.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

αxoy

Özel Üye
15 Mar 2018
1,474
128
C:/Adobe
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=WgDaN-SkgYg"]https://www.youtube.com/watch?v=WgDaN-SkgYg[/ame]
bu video işini görür sanırım​

Dark Cloud

Üye
16 Eyl 2018
95
1
1
Adım adım gidelim

1. Fotoşopu aç. Siyah arkaplan yap.
2. Yuvarlatılmış dikdörtgen aracını al sol tarafta tool bölmesinden
3. Üstte menülerin olduğu kısmın altından çizgi kalınlığını ayarla
4. Fill kısmını siyah harici bir renk seç, örneğin beyaz. Stroke u ise siyah yap
5. Yuvarlatılmış dikdörtgenini çiz. Sonrasında ctrl e kombinasyonu ile tümünü tek layer altında birleştir.
6. Magic select tool ile beyaz kısmı seç deleteye basıp sil
7. Kalan resmi png olarak kaydet.
8. Kullandığın video düzenleme programını aç, videoyu ve png olarak kaydettiğin resmi import et
9. Alt katmana videoyu üst katmana png yi koy. Render al
10. Bu kadar

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Adım adım gidelim

1. Fotoşopu aç. Siyah arkaplan yap.
2. Yuvarlatılmış dikdörtgen aracını al sol tarafta tool bölmesinden
3. Üstte menülerin olduğu kısmın altından çizgi kalınlığını ayarla
4. Fill kısmını siyah harici bir renk seç, örneğin beyaz. Stroke u ise siyah yap
5. Yuvarlatılmış dikdörtgenini çiz. Sonrasında ctrl e kombinasyonu ile tümünü tek layer altında birleştir.
6. Magic select tool ile beyaz kısmı seç deleteye basıp sil
7. Kalan resmi png olarak kaydet.
8. Kullandığın video düzenleme programını aç, videoyu ve png olarak kaydettiğin resmi import et
9. Alt katmana videoyu üst katmana png yi koy. Render al
10. Bu kadar
Hocam sorum "resmin kenarlarını nasıl ovalleştirebilirim" değil. "Videonun kenarlarını nasıl ovalleştirebilirim".
Resmi ovalleştirmeyi biliyorum :))

ᴋs;9103173' Alıntı:
premiere proda kenarları oval yapılıyormu bilmiyorum ama after effects programındaa maskeleme yönetemiyle yapabilirsin
Daha kolayı yok mu hocam, online olarak :yardimsever

Dark Cloud

Üye
16 Eyl 2018
95
1
1
Hocam sorum "resmin kenarlarını nasıl ovalleştirebilirim" değil. "Videonun kenarlarını nasıl ovalleştirebilirim".
Resmi ovalleştirmeyi biliyorum :))

Fotoşop kelimesine bakıp kalanını okumamışsın. Üzdün :/

gtCg8W.jpg

Şunun içindeki beyaz alanı transparan yapıp png olarak kaydet sonra videonun üzerine koyup render al.

Ya da önceki postumu sonuna kadar oku

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Fotoşop kelimesine bakıp kalanını okumamışsın. Üzdün :/

gtCg8W.jpg

Şunun içindeki beyaz alanı transparan yapıp png olarak kaydet sonra videonun üzerine koyup render al.

Ya da önceki postumu sonuna kadar oku

Kusura bakma ben photoshopta yapıcaksın anladım o yüzden yazdım :yorgun

Tekrar okuyunca demek istediğin mantığı anladım teşekkür ederim :yardimsever

Konu kilit alabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.