virtual box donanım sanallaştirma hatası

UnknownUser01

Yeni üye
18 Haz 2021
28
7
İstanbul
Ben virtualbox ta kali linux kurmaya çalışırken donanım sanallaştırma desteklenmemesine rağmen sistem sayfasının sanallaştırma bölümünde etkinleştirildi diye bir hata mesajı alıyorum. Ve malesef bu ayarı degistiremiyorum
lütfen yardım edin

19 May 2020
238
84
Ben virtualbox ta kali linux kurmaya çalışırken donanım sanallaştırma desteklenmemesine rağmen sistem sayfasının sanallaştırma bölümünde etkinleştirildi diye bir hata mesajı alıyorum. Ve malesef bu ayarı degistiremiyorum
lütfen yardım edin
VMware kullan sanal makine için, hatta artık doğrudan kali.org'dan indirim yaptığında bunun için bir opsiyon var sana kali'yi kurulu olarak veriyor sadece çalıştırmak için WMware üzerinden açıyorsun.

UnknownUser01

Yeni üye
18 Haz 2021
28
7
İstanbul
VMware kullan sanal makine için, hatta artık doğrudan kali.org'dan indirim yaptığında bunun için bir opsiyon var sana kali'yi kurulu olarak veriyor sadece çalıştırmak için WMware üzerinden açıyorsun.
cok tesekkürler oneriniz için fakat ben
Merhabalar,

bios ayarlarından sanalaştırma teknolojisini açmanızı öneririm. Eğer gene olmasa hatanın ss'ini atar mısınız?
sayesinde sorunu çözdüm bios ayarlarında bulamamıstım biraz arastırma yaptıktan sonra cözebildim ikinizede teşekkür ederim

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Aşağıdaki kurulum aşamalarını takip ederek tekrar denemenizde fayda var.

Kali Linux, profesyonel penetrasyon testleri ve güvenlik denetimi için gerek duyulabilecek araçlarla donatılmış, Debian tabanlı ve açık kaynaklı olarak geliştirilmiş bir Linux işletim sistemi dağıtımıdır. Kali Linux; penetrasyon testleri, güvenlik araştırması ve tersine mühendislik gibi aşamalarda kullanılan yüzlerce araca sahip olarak gelir. Kali Linux, resmi olarak Offensive Security tarafından fonlanmakta ve gelişimi sağlanmaktadır.

Özellikleri

• Kali Linux 600’ün üzerinde penetrasyon ve test aracı içermektedir.
  • Ücretsizdir.
  • Açık kaynaklıdır.
  • Çoklu dil ve Türkçe desteğine sahiptir.

KALİ LİNUX VİRTUAL BOX KURULUMU:

İlk olarak birkaç dosyaya ihtiyacımız var.Bunlar Virtual Box yazılımı ve Kali Linux görüntü dosyasıdır.Bunları alt kısımdan indirip kuruluma devam ediniz.

VIRTUAL BOX İNDİR

KALİ LİNUX İNDİR

Eğer indirme işlemleri tamamlandıysa bundan sonrası daha kolay diyebiliriz aslında çünkü internet’te olan diğer kurulumlar dan farklı olarak biz direk görüntü dosyasını indirdik yeni sistem ayarları ve benzeri ayarları yapmakla uğraşmak zorunda kalmayacağız. Şimdi sadece sırasıyla adımları takip ederek 3 adımda kurulumu tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

ADIM 1: Virtual Box Kurulumu​

İndirdiğimiz .exe dosyasının üzerine tıklayıp kurulumu başlatıyoruz.

0*cnyuFcGbiw7Dnh-U.PNG

0*cnyuFcGbiw7Dnh-U.PNG

Böyle bir ekran karşınıza çıkacak fazla bir şey yapmaya gerek yok lütfen ileri ileri diyerek kurulumu bitiriniz.

ADIM 2: KALİ LİNUX’U İÇERİ AKTARMA​

Lütfen indirmiş olduğunuz Linux görüntü dosyasını WİNRAR veya başka bir program ile uygun bir yere dışarı çıkarınız. Daha sonra ise Virtual Box uygulamasını açarak yukarı kısımdan sırasıyla “Dosya >> içeri aktar” tıklayınız.Ve daha sonra ise çıkardığımız dosya dizininden seçimi yapınız.

0*vbwt9nVQj4ZrgSxR.PNG

0*vbwt9nVQj4ZrgSxR.PNG

0*_JHNVYVGfyolzcGj.PNG

0*_JHNVYVGfyolzcGj.PNG

Bu kısmı seçtikten sonra ise içeri aktarma işleminin dolmasını bekleyeceğiz daha sonra ise sağ kısıma gelen kısma çift tıklayarak Kaliyi başlatıyoruz.

ADIM 3: İLK AÇILIŞ​

ÖNEMLİ: Lütfen ilk açılışta PAE/NX hızlandırma hatası alıyorsanız. BIOS’a girerek sanallaştırmayı açınız. Her bilgisayar için farklı olduğu için onu burada anlatmıyorum ama internette çok rahat bulabilirsiniz.

0*euZvuMJgaZTlQY_M.PNG

0*euZvuMJgaZTlQY_M.PNG

Birinci seçeneği seçiyoruz ve daha sonra ise bekliyoruz açılmasını.Bizden kullanıcı adı ve parola soracak.

0*KZXEzLT6lH5kzkp9.PNG

0*KZXEzLT6lH5kzkp9.PNG

Kullanıcı adınız : root
Parola:toor
0*nojqTSVbngDQKpjm.PNG

0*nojqTSVbngDQKpjm.PNG

Giriş yaptıktan sonra ise böyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

ŞİFRE DEĞİŞTİRME​

0*pI2YgtBP6Krweoxl.PNG

0*pI2YgtBP6Krweoxl.PNG

Gösterilen yere tıklayınız ve terminali açınız.

0*nn4Ac7Fkf5R2MS9a.PNG

0*nn4Ac7Fkf5R2MS9a.PNG

passwd” yazın be daha sonra ise şifrenizi iki kere giriniz yazarken görülmez ama yazıyordur.

daha sonra ‘enter’ ile onaylayınız. şifreniz değiştirilmiştir.

UnknownUser01

Yeni üye
18 Haz 2021
28
7
İstanbul
Merhaba değerli üye;

Aşağıdaki kurulum aşamalarını takip ederek tekrar denemenizde fayda var.

Kali Linux, profesyonel penetrasyon testleri ve güvenlik denetimi için gerek duyulabilecek araçlarla donatılmış, Debian tabanlı ve açık kaynaklı olarak geliştirilmiş bir Linux işletim sistemi dağıtımıdır. Kali Linux; penetrasyon testleri, güvenlik araştırması ve tersine mühendislik gibi aşamalarda kullanılan yüzlerce araca sahip olarak gelir. Kali Linux, resmi olarak Offensive Security tarafından fonlanmakta ve gelişimi sağlanmaktadır.

Özellikleri

• Kali Linux 600’ün üzerinde penetrasyon ve test aracı içermektedir.
  • Ücretsizdir.
  • Açık kaynaklıdır.
  • Çoklu dil ve Türkçe desteğine sahiptir.

KALİ LİNUX VİRTUAL BOX KURULUMU:

İlk olarak birkaç dosyaya ihtiyacımız var.Bunlar Virtual Box yazılımı ve Kali Linux görüntü dosyasıdır.Bunları alt kısımdan indirip kuruluma devam ediniz.

VIRTUAL BOX İNDİR

KALİ LİNUX İNDİR

Eğer indirme işlemleri tamamlandıysa bundan sonrası daha kolay diyebiliriz aslında çünkü internet’te olan diğer kurulumlar dan farklı olarak biz direk görüntü dosyasını indirdik yeni sistem ayarları ve benzeri ayarları yapmakla uğraşmak zorunda kalmayacağız. Şimdi sadece sırasıyla adımları takip ederek 3 adımda kurulumu tamamlayıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

ADIM 1: Virtual Box Kurulumu​

İndirdiğimiz .exe dosyasının üzerine tıklayıp kurulumu başlatıyoruz.

0*cnyuFcGbiw7Dnh-U.PNG

0*cnyuFcGbiw7Dnh-U.PNG

Böyle bir ekran karşınıza çıkacak fazla bir şey yapmaya gerek yok lütfen ileri ileri diyerek kurulumu bitiriniz.

ADIM 2: KALİ LİNUX’U İÇERİ AKTARMA​

Lütfen indirmiş olduğunuz Linux görüntü dosyasını WİNRAR veya başka bir program ile uygun bir yere dışarı çıkarınız. Daha sonra ise Virtual Box uygulamasını açarak yukarı kısımdan sırasıyla “Dosya >> içeri aktar” tıklayınız.Ve daha sonra ise çıkardığımız dosya dizininden seçimi yapınız.

0*vbwt9nVQj4ZrgSxR.PNG

0*vbwt9nVQj4ZrgSxR.PNG

0*_JHNVYVGfyolzcGj.PNG

0*_JHNVYVGfyolzcGj.PNG

Bu kısmı seçtikten sonra ise içeri aktarma işleminin dolmasını bekleyeceğiz daha sonra ise sağ kısıma gelen kısma çift tıklayarak Kaliyi başlatıyoruz.

ADIM 3: İLK AÇILIŞ​

ÖNEMLİ: Lütfen ilk açılışta PAE/NX hızlandırma hatası alıyorsanız. BIOS’a girerek sanallaştırmayı açınız. Her bilgisayar için farklı olduğu için onu burada anlatmıyorum ama internette çok rahat bulabilirsiniz.

0*euZvuMJgaZTlQY_M.PNG

0*euZvuMJgaZTlQY_M.PNG

Birinci seçeneği seçiyoruz ve daha sonra ise bekliyoruz açılmasını.Bizden kullanıcı adı ve parola soracak.

0*KZXEzLT6lH5kzkp9.PNG

0*KZXEzLT6lH5kzkp9.PNG

0*nojqTSVbngDQKpjm.PNG

0*nojqTSVbngDQKpjm.PNG

Giriş yaptıktan sonra ise böyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

ŞİFRE DEĞİŞTİRME​

0*pI2YgtBP6Krweoxl.PNG

0*pI2YgtBP6Krweoxl.PNG

Gösterilen yere tıklayınız ve terminali açınız.

0*nn4Ac7Fkf5R2MS9a.PNG

0*nn4Ac7Fkf5R2MS9a.PNG

passwd” yazın be daha sonra ise şifrenizi iki kere giriniz yazarken görülmez ama yazıyordur.

daha sonra ‘enter’ ile onaylayınız. şifreniz değiştirilmiştir.
bana username ve sifre sormadı herhangi bir ayarda istemedi.Direk sifre ve ismi girmemi istedi root ve toor u kabul etmedi. bu ekran goruntusundeki ayarları nasıl değiştirebilirim: TIKLA

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.