GNU/Linux VirtualBox KALİ kurulum sırasında Geçersiz ayarlar algılandı.

IWAW

Yeni üye
20 Haz 2020
20
3

Öncelikle konuyu araştırıp çözemediğim için konu açma gereksinimi duydum.

Biliyorsunuz birçok kişi sanal makineyi Vir.Box,Wmvare, gibi sanal makine kurma proglamlarıyla hallediyor.
fakat bende sıkıntı olan nokta resminide atacağım. Donanım sanllaştırma desteklememesi tabi bu sorun değil bunu desteklemeyen pc'lerde de çözüm olabiliyormuş anladığım kadarıyla.
Asıl mesele : VirtualBox da geçersiz ayarlar algılandı hatası alıyorum. Konuyu açmam belki birilerinin sorunlarının da çözülmesine vesile olacaktır.
Buyrun linkler aşağıda
:Birde kutucuklardaki sorunları hallettiğim halde tamam butonuna basılmadığını gördüm.Belki ben bilmiyorda olabilirim. Bİ el atarsanız iyi olur SEVGİLERLE :incele:incele

https://hizliresim.com/Z5YWVE
https://hizliresim.com/mpCbmc

Son düzenleme:

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
ilk resim fazla sistem gereksinimi vermişsin.işlemci ram kullanımını düşür ve yarı sanallaştırma arayüzünü varsayılan yap
ikinci hata değil orada seni uyarıyor.kali için ekran kısmından VMSVGA özelliğini seç.

IWAW

Yeni üye
20 Haz 2020
20
3
Dostum öncelikle sağol dikkate aldırın için
Birde sorun sanal makineyi kuruyorum falan pc yi kapatıp açtıktan sonra kullanıcı seçme bölümünde tam pc nin psswd yazcam pc mavi ekran veriyor sonra geri yukleme yapınca en son indirdiğim uygulanmadan yani virtual box dan bur önceki zaman dilimine atıyor sadece sanal makine kurmak için bu tarz şeyler indirip kurduğumda mavi ekran hatası veriyor onuda çözerseniz çok sevinirim tekrar teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.