VirtualBox Sanal Makina Windows 10 Kurulumu

cloz

Üye
28 May 2022
195
100
TÜRK HACK TEAM

Virtual Box Windows 10 Kurulumunda Neler Yapabiliriz ?

--> Rat testlerinizi bunun üzerinde deneyebilirsiniz
--> Yeni ayrı bir Windows 10 sanal makinanız olucaktır.

NASIL İNDİRİLİR ?

--> Downloads – Oracle VM VirtualBox

--> Siteye giriyoruz

--> Sisteminiz neyse onu seçiceksiniz ben Windows kullandığım için ( Windows Hosts ) kısmını seçiyorum apk iniyor.
--> Kurup bırakıyoruz tekrar tarayıcıyı açıyoruz.

--> Virtual Machines - Microsoft Edge Developer
--> Sitesine giriyoruz.

--> Altta vermiş olduğım gibi ayarlayın.

--> Download Zip diyoruz

--> Zipi dosyadan çıkar diyoruz
--> VirtualBox içine atın ve ya dosyanın içinde ki araca tıklayın otomatik atacaktır virtual box'a
--> Seçtiğiniz ayarlar Kendi Bilgisayarınızın özelliklerinden almaktadır abartmayın.

--> Windows10 ayarlarında ağ tipini NAT-AĞI > NET-NETWERK > DAHA FAZLA > TÜMÜNE İZİN VER diyip tamama basın
--> Başlatın çok kasar haberiniz olsun.

--> şifre sorarsa = Passw0rd!

NET-NETWERK ÇIKMAZSA

--> Virtual Box ayarlarına girin ağ kısmına gelip artı butonuna basmayo unutmayn NET-NETWERK açmak zorundasınız.

H.K

Yeni üye
26 Mar 2022
43
6
öncelikle elinize sağlık
ben VMware sanal makina programıyla kali linux kurcaktım bugün ama VMware windows 8 ve üstü işletim sisteminde çalışıyormuş ben windows 7 kullanıyorum
windows 7 için VMware .exe dosyasını nereden indirebilirim yardımcı olurmusunuz lütfen

cloz

Üye
28 May 2022
195
100
öncelikle elinize sağlık
ben VMware sanal makina programıyla kali linux kurcaktım bugün ama VMware windows 8 ve üstü işletim sisteminde çalışıyormuş ben windows 7 kullanıyorum
windows 7 için VMware .exe dosyasını nereden indirebilirim yardımcı olurmusunuz lütfen
dostum dediğin gibi windows 8 ve üzerinde çalışıyorlar kendi yerinden olmadığı sürece başka yerlerden kurmanı tavsiye etmem

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,866
770
28
TÜRK HACK TEAM

Virtual Box Windows 10 Kurulumunda Neler Yapabiliriz ?

--> Rat testlerinizi bunun üzerinde deneyebilirsiniz
--> Yeni ayrı bir Windows 10 sanal makinanız olucaktır.

NASIL İNDİRİLİR ?

--> Downloads – Oracle VM VirtualBox

--> Siteye giriyoruz

--> Sisteminiz neyse onu seçiceksiniz ben Windows kullandığım için ( Windows Hosts ) kısmını seçiyorum apk iniyor.
--> Kurup bırakıyoruz tekrar tarayıcıyı açıyoruz.

--> Virtual Machines - Microsoft Edge Developer
--> Sitesine giriyoruz.

--> Altta vermiş olduğım gibi ayarlayın.

--> Download Zip diyoruz

--> Zipi dosyadan çıkar diyoruz
--> VirtualBox içine atın ve ya dosyanın içinde ki araca tıklayın otomatik atacaktır virtual box'a
--> Seçtiğiniz ayarlar Kendi Bilgisayarınızın özelliklerinden almaktadır abartmayın.

--> Windows10 ayarlarında ağ tipini NAT-AĞI > NET-NETWERK > DAHA FAZLA > TÜMÜNE İZİN VER diyip tamama basın
--> Başlatın çok kasar haberiniz olsun.

--> şifre sorarsa = Passw0rd!

NET-NETWERK ÇIKMAZSA

--> Virtual Box ayarlarına girin ağ kısmına gelip artı butonuna basmayo unutmayn NET-NETWERK açmak zorundasınız.

Ellerine saglik

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.