Virüsleri Bilgisayara Bulaştırmadan Çalıştırma - Windows Korumalı Alan - SandBox Nedir?

phoenix@07

Üye
31 Ocak 2023
150
1
81
Eline Sağlık Fakat eksik konu ağ yapılandırılması yok makine direk bu şekilde güvensiz
yeni nesil virüsler kendini ağ paketlerine enjekte ederek ağdaki diğer cihazlara zıplıyor yada anti sandbox vb..teknikler kullanıyorlar yani sandboxu atlatabiliyorlar bu yüzden dikkatli olun.
windows ta böyle bir şey olduğunu bilmiyordum bilgi için sağol, sadece bundan mı ibaret? Başka özellikleri, kolaylıkları var mı?
emeğinize elinize sağlık
eline sağlık hocam güzel anlatım olmuş normalde 3rd parti yazılımlarla bu işi yapıyor bir çok kişi windowsun içinde de bböyle bir uygulamanın olduğunu bilmiyor.
Elinize sağlık.

Kaydetme yöntemini bulamadım. Keşke o da olsaydı. Bir hafta önce araştırdım ama henüz gelmemiş sanırım.
Herkese cok Tesekkür ederim
Tabiki hicbir sistem %100 güvenilir diyildir ancak ana makineye yüklemektense böyle sanal bir windowsta denemek daha güvenlidir
Baska özellikleride var vakit buldukca yeni konu acmaya devam edicem
Mesela cmd ekranini acip MRT yazdiginizda windowsun kendi kötü yazilim temizleme programi var bunuda kullanabilirsiniz
Sandbox, sanal makineyi kapatır kapatmaz orijinal işletim sistemi etkilememesi için her şeyin kaybolacağı sekilde tasarlanmıştır.Bu yüzden malesef hicbirsey kaydolmuyor.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
23
1,365
Herkese cok Tesekkür ederim
Tabiki hicbir sistem %100 güvenilir diyildir ancak ana makineye yüklemektense böyle sanal bir windowsta denemek daha güvenlidir
Baska özellikleride var vakit buldukca yeni konu acmaya devam edicem
Mesela cmd ekranini acip MRT yazdiginizda windowsun kendi kötü yazilim temizleme programi var bunuda kullanabilirsiniz
Sandbox, sanal makineyi kapatır kapatmaz orijinal işletim sistemi etkilememesi için her şeyin kaybolacağı sekilde tasarlanmıştır.Bu yüzden malesef hicbirsey kaydolmuyor.
Bilgisayara işlemese de aktif tutan bir yazılım geliştirilebilir.

Şarj yer ama biraz biraz enerji tüketir.

phoenix@07

Üye
31 Ocak 2023
150
1
81
Bilgisayara işlemese de aktif tutan bir yazılım geliştirilebilir.

Şarj yer ama biraz biraz enerji tüketir.
yani birkac farkli kaydetme secenegi olsa fena olmazdi belki ileride o sekilde birsey gelistirebilirler ama suan icin yok malesef :( belki farkli yollari vardir ama benim bildigim kadariyla olmuyor

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
20
407
Kainat
Güzel konu elinize sağlık. Lakin alıntı olduğunu belirtseydiniz keşke. Bu sayede orijinal sahibine teşekkür etmiş olurdunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.