VirusTotal Alternatifleri Neler?

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
1
139
Merhaba. Diyelim herhangi bir BAT dosyası var ve bunu VirusTotal dışı bir siteye upload edip kontrol etmek istiyorum. Maalum VirusTotal rapor iletiyor Anti-Virus firmalarına.

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,594
27
1,896
I Won
Merhaba. Diyelim herhangi bir BAT dosyası var ve bunu VirusTotal dışı bir siteye upload edip kontrol etmek istiyorum. Maalum VirusTotal rapor iletiyor Anti-Virus firmalarına.
zamanında virscan diye bir domain vardı uzantısını hatırlamıyorum fakat paylaşmayan site bulmanız biraz zor bulsanız bile boyutu düşük dosyalar kabul edecektir.

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
5
224
Merhabalar,dediğiniz konuda çok haklısınız ve belki antispy v.b uygulamalar ayrıca reg,cmd ve birkaç ayar kapatılarak windows def taraması yapabilirsiniz fakat kapsamlı ve doğru olmaz ve yinede bilgiyi gönderir.
Bu yukarıdaki site genel anlamda paylaşmadığını iddiaa ediyor ve çoğu deep web forumlarında ayrıca chat ortamlarında takılırken çoğu kişi bu siteyi önerdi.

Antiscan.me sitesinde hangi antivirüsler mevcut?

Şu anda 30;
Ad-Aware, AhnLab V3 Light, ArcaVir, Avast, AVG, Avira, 360 Total Security, BitDefender, BullGuard, ClamAV, DrWeb, Emsisoft, eScan, ESET, Fortinet, F-PROT, F-Secure, G Data, K7 AntiVirus Premium, Kaspersky, McAfee Endpoint Protection, Sophos, TrustPort, Windows Defender, Zone Alarm Extreme Security, IKARUS, Malwarebytes, Norton, VBA32, Zillya.

Ayrıca antiscan.me sitesinde faq(SSS) ve politikasında log paylaşmadığını söylüyor.Ayrıca exif ve metadata bilgisini temizler ve ratlayacağın şekli veya saf dosyayı ayrı ayrı taratman daha mantıklı olur.Ayrıca alternatif olarak log tutup/tutmasını bilmediğim farklı anti-virüsler;
Eğer araştırmak istersen politikalarına ve internet yorumlarına bakmalısın...

1-)Manalyzer

2-)ANY.RUN - Interactive Online Malware Sandbox

3-)MetaDefender Cloud | Advanced threat prevention and detection

4-)Free Automated Malware Analysis Service - powered by Falcon Sandbox

5-)Jotti's malware scan

6-)URL and website scanner - urlscan.io

7-)Winitor

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
1
139
Merhabalar,dediğiniz konuda çok haklısınız ve belki antispy v.b uygulamalar ayrıca reg,cmd ve birkaç ayar kapatılarak windows def taraması yapabilirsiniz fakat kapsamlı ve doğru olmaz ve yinede bilgiyi gönderir.
Bu yukarıdaki site genel anlamda paylaşmadığını iddiaa ediyor ve çoğu deep web forumlarında ayrıca chat ortamlarında takılırken çoğu kişi bu siteyi önerdi.

Antiscan.me sitesinde hangi antivirüsler mevcut?

Şu anda 30;
Ad-Aware, AhnLab V3 Light, ArcaVir, Avast, AVG, Avira, 360 Total Security, BitDefender, BullGuard, ClamAV, DrWeb, Emsisoft, eScan, ESET, Fortinet, F-PROT, F-Secure, G Data, K7 AntiVirus Premium, Kaspersky, McAfee Endpoint Protection, Sophos, TrustPort, Windows Defender, Zone Alarm Extreme Security, IKARUS, Malwarebytes, Norton, VBA32, Zillya.

Ayrıca antiscan.me sitesinde faq(SSS) ve politikasında log paylaşmadığını söylüyor.Ayrıca exif ve metadata bilgisini temizler ve ratlayacağın şekli veya saf dosyayı ayrı ayrı taratman daha mantıklı olur.Ayrıca alternatif olarak log tutup/tutmasını bilmediğim farklı anti-virüsler;
Eğer araştırmak istersen politikalarına ve internet yorumlarına bakmalısın...

1-)Manalyzer

2-)ANY.RUN - Interactive Online Malware Sandbox

3-)MetaDefender Cloud | Advanced threat prevention and detection

4-)Free Automated Malware Analysis Service - powered by Falcon Sandbox

5-)Jotti's malware scan

6-)URL and website scanner - urlscan.io

7-)Winitor
antiscan.me sitesini biliyorum hocam ama exe dosyası kabul etmiyor her halde ya da BAT dosyasını. PDF/JPG/JPEG gibi dosyaları upload etmek mümkün gibi.

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
5
224
antiscan.me sitesini biliyorum hocam ama exe dosyası kabul etmiyor her halde ya da BAT dosyasını. PDF/JPG/JPEG gibi dosyaları upload etmek mümkün gibi.
Hocam belki sizde yada tarayıcınızda sıkıntı vardır ama şuan ben rastgele bir exe dosyasını taramasını yaptırabildim.Dosya boyutu ve internet bağlantısı gibi birtakım sorunlardan dolayı olabilir.Ayrıca başka ben log tutmayan göremedim!ama bu bile log tutuyor olabilir.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
1
139
Hocam belki sizde yada tarayıcınızda sıkıntı vardır ama şuan ben rastgele bir exe dosyasını taramasını yaptırabildim.Dosya boyutu ve internet bağlantısı gibi birtakım sorunlardan dolayı olabilir.Ayrıca başka ben log tutmayan göremedim!ama bu bile log tutuyor olabilir.
Hocam pardon BAT ve ZIP/RAR kabul edilmiyor. EXE kabul ediliyor.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
1
139
Tabiki o şekilde de olabilir ama siz bilirsiniz...

İyi Günler

Umarım yardımcı olmuşumdur,başka sıkıntı var mı?
Hayır, teşekkürler!

@01Kevin01 aslında bir sorum var. Daha doğrusu bu aldığım hatadan dolayı bir yazmak istedim. Mesela masaüstünde herhangi bir uygulamayı seçip upload etmek istediğimde hata veriyor.

IDMan.exe, Firefox.exe gibi gibi...

nxumgug.png

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
5
224
@01Kevin01 aslında bir sorum var. Daha doğrusu bu aldığım hatadan dolayı bir yazmak istedim. Mesela masaüstünde herhangi bir uygulamayı seçip upload etmek istediğimde hata veriyor.

IDMan.exe, Firefox.exe gibi gibi...

nxumgug.png
Bu dosya boyutu yada tarayıcı ile alakalı bir sorun olabilir yada site alakalı bir sorundur.O zaman siteye ekran fotoğarafı ile mail çekmelisin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.