Vista hackerlere emanet !!..

30 Ara 2008
239
0
Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, geçmiş yıllardaki güvenlik açığını gelecek yıl piyasaya çıkarmayı planladığı yeni işletim sistemi Vista'da ortadan kaldırmak için yeni bir taktik geliştirdi.

Bilgisayar korsanlarından ve dünyanın en iyi tanınan bilgisayar uzmanlarından yeni kuşak işletim sistemindeki açıkları bulmalarını isteyen Microsoft, Vista'nın özellikle banka hesap numaraları ve diğer hassas bilgilere karşı saldırılara dayanıklı olabilmesi amacıyla 3 bin güvenlik profesyoneline yeni işletim sisteminin deneme versiyonunu dağıttı. Microsoft'un güvenlik direktörlerinden Andrew Cushman, Black Hat isimli bilgisayar güvenliği konferansında yaptığı konuşmada, ''Vista'yı göstermek için buradayız, ona dokunmanız, hissetmeniz gerek'' dedi.

Güvenlik açıkları konusunda sürekli eleştiriye uğrayan ve ürünlerini destekleyecek yeterli kaynak koymamakla suçlanan Microsoft, bu kez işlerin değiştiği ve herkesle işbirliği yapacağı mesajını vermeye çalışıyor. Güvenlik yazılımları üreten PGP şirketinin teknoloji bölümü başkanı John Callas ise ''Microsoft, doğrudan ayı inine giriyor. Sevmedikleri insanlara gidiyorlar ve yanlış yaptıkları şeyleri bulmaları için onları teşvik ediyorlar'' diye konuştu.

İyi forumlar :yaho1

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.