Vista --- Xp bağlantı yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

I3loodfish

Yeni üye
19 Nis 2008
6
0
beyler benim bi sorunum var benim bi leptop um var dogal oalrak vista kurulu ve bide masaüstü bilgisayarım var modemim kablosuz modemlerden tabi masaüstü pcim ile kabloyla leptop ile kaplosuz bağlanıyorum benim isteğim şu xp olan bilgisayarımla vista olan bilgisayarım arasında dosya paylaşımı yapabilmek usb belleğim olmadıgı ve masaüstü pcmde cd-rw olduğu için(dvd yok) bana en küçük bi dosya atmak için bile boş cd gerekiyor bunun önüne geçmek istiyorum
en yakın zamanda yardımlarınızı bekliyorum

I3loodfish

Yeni üye
19 Nis 2008
6
0
ya kardes sen benim derdimi anlamadan direk cvp yazyosun herahlde ben tutupda bi cihaz a para vermek istemiyorum bilgisayarlarım arasında internet aracılığıyla ne bilim ağ paylaşımıyla fln bi bağ kurmak istiyorum öle hemen derdi anlamandan deramn bulmaya çalışma

alph_er

Üye
25 Şub 2008
105
1
ali sami yen :)
kardeş bi tane klasör aç
sağ tıkla paylaşım ve özelliklerden bu klasörü paylaş özelliğini seç
kullanıcılar klasör ve dosyaları değiştirebilsin diye bi seçenek var onu işaretle.
kaydet
ağ üzerinde o klasörü görüp istediğin veriyi taşıyabilirsin

kolay gelsin....

BiRkan2

Uzman üye
1 Tem 2007
1,670
49
119
Prison Break
masaüstü kablolu laptop kablosuz ama bunlar aynı adsl hattını kullanıo anladıqım kadarıyla, eqer doqruysa yukarıda da sölenildiqi gibi dosya olustur saq tıkla paylasım güvenlik paylastır seceneqine tıkla sorrunu çözüceksin, yada aq baqlantılarımdan aq baqlantısı olustur deip bi aq olsturursunz ilk secenek daha kolay..

I3loodfish

Yeni üye
19 Nis 2008
6
0
dediğiniz gibi bi dosya actım onda ağ apylaşımını etkinleştirdim (bunu masaüstü pcmde yaptım fakat vista olan leptopumda bu dosyayı nerde n ve nasıl görecem biraz açıklarsanız sevinirim

alph_er

Üye
25 Şub 2008
105
1
ali sami yen :)
dediğiniz gibi bi dosya actım onda ağ apylaşımını etkinleştirdim (bunu masaüstü pcmde yaptım fakat vista olan leptopumda bu dosyayı nerde n ve nasıl görecem biraz açıklarsanız sevinirim

ağ bağlantılarımda görebilme ihtimalin var yada başlat >çalıştır> \\bilgisayar adı
enter de ağdaki bilgisayarın paylaşıma açık olan herşeyini görürsün
kolay gelsin

bu arada bu işlemi laptopda yapcaksın ,iki bilgisayarda açık ve ağa bağlı olacak.
kolay gelsin

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.