Visual Basic 2010 Trainer Yapımı - Resimli Anlatım

zorbey035

Katılımcı Üye
1 Mar 2012
565
1
İzmir
Visual Basic 2010 Trainer - Oyun Hilesi Yapımı - Resimli Anlatım

Merhaba Arkadaşlar :)
Bugün sizlere Visual Basic 2010 sürümünde Trainer yapımını resimli bir şekilde anlatıcam..
Çok uzatmadan anlatıma geçelim bence :D

Gerekli Nesneler :

ReadWritingMemory.vb
Cheat Engine
Visual Basic 2010 [2008 Sürümündede çalışır sanırım]

1- Cheat Engine'den üstteki bilgisayar ikonuna basıp işlem yapacağımız programı seçelim

krz4p.png

2- Üzerinde oynayacağımız değeri yazalım [Mermi,Can,Para Vb] ve First Scan diyelim..

krz6d.png

3- Karşımıza Birsürü Sonuç çıkacak..

krz6v.png

4- Değerimizi bir şekilde azaltıyoruz yada çoğaltıyoruz [Para kazanın yada alışveriş yapın mermi ile oynayacaksanız biryerlere ateş edin.. ] Yeni Değeri yazıp Next Scan Diyin..

krz6p.png

5- Çıkan sonucu kırmızı ok yardımı ile aşağıya indirin [Hala çok sonuç varsa 4.adımı tekrarlayın

krz6s.png

6- Visual Basic'i açıyoruz ve yeni bir form oluşturuyoruz

krz9l.png

7- Visual Basic'te Project > Add Existing item.. ya tıklıyoruz

krz9n.png

8- Size verdiğim ReadWritingMemory.vb'yi açıyoruz

krz9u.png

9- Projeye TextBox ile Button Ekliyoruz

krz9r.png

10 - Buttonun Kodlama bölümüne geliyoruz

krz9t.png

11- Şu kodları yapıştıyoruz :

Dim trainer As String = TextBox1.Text
Try
WriteInteger("*****", &HA90BE88, trainer)
Catch ex As Exception

End Try

Ctrl + Alt + Delete yaparak görev yöneticisini açıyoruz ve işlem yapacağımız dosyanın ismine bakıyoruz ve ***** yazan yere yapıştırıyoruz.

krz9v.png

12- Cheat Engine'den adresimize çift tıklıyoruz yada direk orda yazan adresi &H******'lı yere yapıştırıyoruz

krzg0.png

13- Ve mutlu Son programımızı çalıştırıyoruz , Test ediyoruz

krzg3.png

ReadWritingMemory :ReadWritingMemory.vb

Visual Basic 2010 Trainer - Oyun Hilesi Yapımı -- TurkHackTeam - YouTube

Son düzenleme:

The Wiper

Yeni üye
28 Şub 2013
33
0
Kardeş sağolda senin bulduğun hafıza değeri 6 haneli başındaki iki sıfırları saymazsak ama benim bulduğum hep 8 haneli oluyor.Mermi,can farketmiyor.Neyse yazıyorum 8 haneli değeri hile çalışıyor fakat oyunda çıkıp girdiğimde çalışmıyor :/ Hatta bazen çalışmayı durdurdu hatası veriyor oyun.

Son düzenleme:

zorbey035

Katılımcı Üye
1 Mar 2012
565
1
İzmir
Kardeş sağolda senin bulduğun hafıza değeri 6 haneli başındaki iki sıfırları saymazsak ama benim bulduğum hep 8 haneli oluyor.Mermi,can farketmiyor.Neyse yazıyorum 8 haneli değeri hile çalışıyor fakat oyunda çıkıp girdiğimde çalışmıyor :/ Hatta bazen çalışmayı durdurdu hatası veriyor oyun.

8 Haneli rakamı VB'ye yazıncı otomatik sıfırları falan atar..
Ayrıca hangi oyuna yaptığını öğrenebilirmyim.?

The Wiper

Yeni üye
28 Şub 2013
33
0
Kardeş benim bulduğum değerin başında 0 falan yok en fazla bir tane oluyor zaten.Yapmaya çalıştığım oyun "Mount Blade Warband"

atakanhr1

Yeni üye
9 Eyl 2012
22
0
aga bende failed to tutorial-i386! uyarısı verio kodlar böyle . Cheat enginede tutorial da açık. kapalı olunca cannot diyo zaten program kapalı olunca.

kodlarım

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Try
WriteInteger("Tutorial-i386", &H9CA54, trainer)
Catch ex As Exception

End Try
End Sub

zorbey035

Katılımcı Üye
1 Mar 2012
565
1
İzmir
aga bende failed to tutorial-i386! uyarısı verio kodlar böyle . Cheat enginede tutorial da açık. kapalı olunca cannot diyo zaten program kapalı olunca.

kodlarım

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

Try
WriteInteger("Tutorial-i386", &H9CA54, trainer)
Catch ex As Exception

End Try
End Sub

Tutorial'dan başka bir programı yapmayı dene olmazsa söyle..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.