Visual Programlama Dilleri hk.

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
Sorunun cevabını herhangi bir visual dilinde yazabilirsiniz, kendi kullandığım dile çevirebilirim. Bu konuda sıkıntınız olmasın. (Cevaplar genellikle C# ile geldiğinden artık convert sitelerini kullanıyorum)

Yapay zeka ile sohbet oyunu gibi bir şey yapacağım. Siri/Simsimi gibi yapmanın zor olduğunu bildiğim için iki/üç şıktan birini seçerek hikayenin ona göre ilerlemesini sağlayacağım. Ama her şık için aynı formda başka bir button oluşturursam çok fazla buton olacağı için düzenlemesi çok zor olur. Benim merak ettiğim şu: "Örn, bir kod ile button1.click kodunu değiştirebilir miyiz?"

Son düzenleme:

Sult

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
528
1
Tanrı Dağı
Teşekkürler, dediğiniz yöntemi deneyeceğim.
buna bak tek butonu 2 check sayesınde emirlerini değiştirdim sanırım bu istediğin

Kod:
Public Class Form1
Public emır As Integer
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

If emır = 0 Then
'komut 1
MsgBox("emır1")

Else
InputBox("ne emrederdınız?")

End If

End Sub

Private Sub CheckBox1_CheckedChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles CheckBox1.CheckedChanged
emır = emır + 1

End Sub

Private Sub CheckBox2_CheckedChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles CheckBox2.CheckedChanged
emır = 0
End Sub
End Class

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
buna bak tek butonu 2 check sayesınde emirlerini değiştirdim sanırım bu istediğin

Kod:
Public Class Form1
Public emır As Integer
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click

If emır = 0 Then
'komut 1
MsgBox("emır1")

Else
InputBox("ne emrederdınız?")

End If

End Sub

Private Sub CheckBox1_CheckedChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles CheckBox1.CheckedChanged
emır = emır + 1

End Sub

Private Sub CheckBox2_CheckedChanged(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles CheckBox2.CheckedChanged
emır = 0
End Sub
End Class

0E4Gq8.png

Ben de bu şekilde yaptım.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.