Visual Studio Açılmıyor

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Merhaba, yaklaşık 4 yıldır Visual studio kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım.
Visual Studio'yu açmaya çalıştıktan kısa bir süre sonra herhangi bir hata vermeden direkt olarak kapanıyor.

Denediğim şeyler;
Yönetici olarak başlatmak
SafeMode, ResetSettings parametreleri ile çalıştırmak
Kaldırıp tekrardan yüklemek

İnternette yaklaşık 1 saattir araştırıyorum elde tutulur bir şey bulamadım.
Bu hatayı bugün ILSpy ve DIE indirip .net ile yazılmış bir uygulamayı inceledikten sonra yaşamaya başladım.

Anonimbirix

Katılımcı Üye
15 Mar 2021
781
4
167
Merhaba, yaklaşık 4 yıldır Visual studio kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım.
Visual Studio'yu açmaya çalıştıktan kısa bir süre sonra herhangi bir hata vermeden direkt olarak kapanıyor.

Denediğim şeyler;
Yönetici olarak başlatmak
SafeMode, ResetSettings parametreleri ile çalıştırmak
Kaldırıp tekrardan yüklemek

İnternette yaklaşık 1 saattir araştırıyorum elde tutulur bir şey bulamadım.
Bu hatayı bugün ILSpy ve DIE indirip .net ile yazılmış bir uygulamayı inceledikten sonra yaşamaya başladım.

Güncelleme yapmanızı öneririm güncelleme yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yönetici olarak çalıştırmayı deneyin
Bilgisayarınızın ram i kaç GB bu arada?

AhmetKnKc

Uzman üye
15 Mar 2018
1,080
1
9
19
Evden
Windowsum ve visual studiom güncel zaten yeni güncellemiştim, bilgisayarı da yeniden başlatmıştım sorun devam etti.
Ramım 16 GB

Sorunu visual studio 2017 kurarak çözdüm, fakat 2019 hala çalışmıyor.

Hocam güncelleme yaptınız mı?

aynısı bana olmuştu kısa süre önce, visual studio'yu güncelleyip pc'yi yeniden başlattım düzeldi.

Merhaba,

Windows güncelleme sonrası program kendini kapatıyordu ancak Mayıs 09 güncellemesi sonrası düzeldi.

Bilginize,

Güncelleme yapmanızı öneririm güncelleme yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve yönetici olarak çalıştırmayı deneyin
Bilgisayarınızın ram i kaç GB bu arada?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Merhaba AhmetKnKc, sürümden kaynaklı olabilir. Yeni sürüm var ise güncelleme yapınız. Eğer yeni güncelleme yok ise veya güncellemenize rağmen sorun devam ediyor ise eski sürümlerden bir tanesini kulllanınız. Saygılarımla Bay404. :diablo

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
4
288
Londra
Bu sorunu yaşayan birkaç kullanıcıya rastladım sorun anladığım kadarıyla kişisel değilde sürümle alakalı bir sorun [ Unexpected-VS-crash-when-docking-or-split ] yazarak geri dönüşlere bakabilirsiniz çözümü açıkça söylemişler ** Bu sorun için bir düzeltme yayınlandı! En son sürümü https://visualstudio.microsoft.com/downloads/ adresinden yükleyin . Ürünün geliştirilmesine yardımcı olan değerli geri bildirimler sağladığınız için teşekkür ederiz. **

-------> Bu yöntemleri denemişler ama onlarda işe yaramamış belki sizin işinize yarar ama kesin sonuç yukarıdaki

1-) Bilgisayarımı güncelledim (Bu sebeple 20H2 oldu windows'um. Bundan önce en son 2 ay önce güncellemiştim.)
2-) 2019'a kendi eklediğim eklentileri Manage Extensions'dan kaldırdım. VS 2017'yi komple kaldırdım :)
3-) Windows'un Ram analizini çalıştırdım ve analiz sonucunda herhangi bir problem çıkmadı
4-) Ram'lerimi başka bilgisayarda çalışan ram'lerle değiştirdim (O Ram'ler 16 GB idi)
5-) Windows'da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturup o hesap üzerinden Visual Studio'yu açıp denedim
6-) "denenv / Resetsettings" komutunu çalıştır komutu ile çalıştırdım (Fakat bunu yapınca VS 2008 için resetleme yaptı)
7-) VS 2019'da Tools->Import and Export Settings->Reset all settings yaptım :cool:Başlat > Çalıştır > Regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE > System > Currentcontrolset > Control > Windows'daki sonra ErrorMode değerini 2 olarak değiştirdim​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.