VPN çalıştırınca İnternetin kesilmesi sorunu

3 Tem 2021
69
18
İyi geceler. Hotspot sheild premium kullanıyorum, bilgisayarım açınca otomatik başlatır öyle internete bağlanırdım. Ancak bu gün bir anda internetim gitti. VPN i kapattığımda internet geliyor VPN başlattığımda internetim kopuyor. Bu konu ile burayı meşgul etmek istemezdim ancak çözüm bulamadım. Şimdiden teşekkür ederim

Cptax

Üye
17 Tem 2021
83
23
18
İyi geceler. Hotspot sheild premium kullanıyorum, bilgisayarım açınca otomatik başlatır öyle internete bağlanırdım. Ancak bu gün bir anda internetim gitti. VPN i kapattığımda internet geliyor VPN başlattığımda internetim kopuyor. Bu konu ile burayı meşgul etmek istemezdim ancak çözüm bulamadım. Şimdiden teşekkür ederim
Uzak ağda varsayılan ağ geçidini kullan özelliğini kapattıktan sonra sorun düzelir

Cptax

Üye
17 Tem 2021
83
23
18
Nasıl yapabilirim hocam
Windows 10 kullanıyorsan eğer

1. VPN bağlantınızı sonlandırın,
  2. Windows arama çubuğuna Ayarlar yazarak ilk çıkan sonuca tıklayın,
  3. Buradan altta yer alan Ağ ve Paylaşım Merkezi uygulamasını açın,
  4. Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin sekmesine tıklayın,
  5. Karşınıza çıkan ekranda VPN uygulamanızın oluşturduğu ağ geçidini bulun ve sağ tıklayarak Özelliklere tıklayın,
  6. Sonunda TCP/IPv4 internet protokolüne ve tekrar Özellikler butonuna tıklayın.
  7. Buraya kadar normal IP belirleme adımlarını uyguladık. Şimdi ise asıl işlemimize geçiyoruz. Karşınıza çıkan protokol özellikleri sekmesinden Gelişmiş kısmına tıklayarak Gelişmiş TCP/IP Ayarları uygulamasını açın,
  8. Burada varsayılan olarak Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan özelliği seçili olarak gelecektir. Üzerindeki tiki kaldırarak Tamam butonuna tıklayın ve değişiklikleri kaydedin.
  9. VPN bağlantınızı tekrar aktif edin.
Kendim yazmak istemedim bulup attım hemen saygılarımla

3 Tem 2021
69
18
Windows 10 kullanıyorsan eğer

1. VPN bağlantınızı sonlandırın,
  2. Windows arama çubuğuna Ayarlar yazarak ilk çıkan sonuca tıklayın,
  3. Buradan altta yer alan Ağ ve Paylaşım Merkezi uygulamasını açın,
  4. Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin sekmesine tıklayın,
  5. Karşınıza çıkan ekranda VPN uygulamanızın oluşturduğu ağ geçidini bulun ve sağ tıklayarak Özelliklere tıklayın,
  6. Sonunda TCP/IPv4 internet protokolüne ve tekrar Özellikler butonuna tıklayın.
  7. Buraya kadar normal IP belirleme adımlarını uyguladık. Şimdi ise asıl işlemimize geçiyoruz. Karşınıza çıkan protokol özellikleri sekmesinden Gelişmiş kısmına tıklayarak Gelişmiş TCP/IP Ayarları uygulamasını açın,
  8. Burada varsayılan olarak Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan özelliği seçili olarak gelecektir. Üzerindeki tiki kaldırarak Tamam butonuna tıklayın ve değişiklikleri kaydedin.
  9. VPN bağlantınızı tekrar aktif edin.
Kendim yazmak istemedim bulup attım hemen saygılarımla
tpzd1gl.PNG

elinize sağlık hocam. yalnız TCP/IPv4 internet protokolünde Gelişmiş TCP/IP ayalarını açtığımda bu ekran geliyor ve Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan özelliği diye bir şey göremiyorum

Cptax

Üye
17 Tem 2021
83
23
18
tpzd1gl.PNG

elinize sağlık hocam. yalnız TCP/IPv4 internet protokolünde Gelişmiş TCP/IP ayalarını açtığımda bu ekran geliyor ve Uzak Ağda Varsayılan Ağ Geçidini Kullan özelliği diye bir şey göremiyorum

Hicbir fikrim yok hocam kusura bakmayin

tpzd1gl.PNG

Başka bi vpn kullanmayı denedinmi sunucularda hata olabilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.