W 7--8--8.1--10 Süper Hızlandırma

MEMO_baba

Uzman üye
6 Kas 2009
1,017
28
bugün sizlere Bilgisayar hızlandırmayı göstereceğim vieosunu çekmek isterdim fakat olmadı kusura bakmayın hemen anlatıma geçelim :

regedit ayarları :

HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet /
Control anahtarına ulaş.Pencerini sağındaki alanda "WaitToKillServiceTimeout"
sağ tıkla ve değiştir 200 yap.

Bellek perfonmansının arttırılması=Başlat-Çalıştır regedit.Kayıt defterinde;
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Session Manager \ Memory Management anahtarına ulaş;
a)DisablePagingExecutive üzerine çift tıkla ondalık tabanında 1 değerini gir.
b)LargeSystemCache üzerine çift tıkla ondalık tabanda 1 gir.

Menü hızlandırılması=Menülerde gezinirken kısa bir gecikme yaşanır bunu registry'de ki bir ayarın değiştirilmesiyle giderilebilir.
Kayıt defteri düzenleyicisini açın "HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Destop" altıdaki "MenuShowDelay" dizesine çift tıklayıp
400 olan değeri "0"olarak atadığınızda sorun çözülür...

Daha fazla işlemci gücü=Başlat-Çalıştır-Aç satırına:
"Rundll32.exe advapi32.dllProcessIdleTasks" yaz ve tamam.

Çalıştır İşlemleri :
temp yazıp temizleyiniz ( Çalıştır'a )
%temp% yazıp temizleyiniz ( Çalıştır'a )
prefetch yazıp temizleyiniz ( Çalıştır'a )
recent yazıp temizleyiniz ( W7 İçin )
%appdata% yazıp sildiğiniz programların klasörlerinide temzileyin

msconfig ayarları :
Önyükleme > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısını aktifleştirip en fazla ne kadar yazıyorsa seçin > uygula > tamam diyelim sonrasında > başlatma bölümünden kullanmadıklarınız programların kurucuklarda tikini kaldırın ve pc nizin açılış--kapanış hızı artar...

bigisayar özellikleri :

Bilgisayar sağ tık > Özellikler > Gelişmiş Sistem Syarları > İlk Sıradaki Ayarlar yazısına tıkayın yani ' performans bölümündeki '
> en iyi performans için ayarla seçip uygula > tamam diyelim.

disk temizleme
Bilgisayar'a girp c:/ sağ tık yapıp özelliklere tıklayalım > Diski Temizle butnuna tıkayalım ve biraz bekleyelim... > sonrasında da yeni bir alan açılacak ve oradan bütün kutucukaları seçelim > tamam butonuna tıklayıp biraz bekleyelim ve bu işlemleri birkaç kez tekrarlayın...

Program Kaldırma

Denetim masası > Progrmalar bölümünden Program kaldır'a tıklayıp gereksiz programları kaldırın

Önerdiğim Programlar :
CCleaner
PCFaster
Dahası yok ama PCFaster bnim diskim bayağa doluydu nerdeyse 25 gb alan açtı...ama bazı programlar açılmadı yeniden kurdum kulanımını internette bulabilirsiniz. IOBit Progrmalarını da kullanmamaınızı öneririm pc yi çok kastırmakta bunu bn kendim de yaşadım--başkalarında da gördüm

Son düzenleme:

JeweLYaziliM

Katılımcı Üye
5 Haz 2016
384
0
adana
hocam hepsini devre disi biraktim pc acilinca duzeltirim diye dusundum gereklileri ama simdi msconfigide acamiyorum yardim pls

MEMO_baba

Uzman üye
6 Kas 2009
1,017
28
Merhaba videosu yokmu ?

Çok güzel anlatım ama videosu yok mu
bide bilgisayar kendine kendine kapanıyor ?

malesef

Eline sağlık herşeyi özetlemişsin.

Allah razı olsun

Teşekkürler

eline sağlık prefetch i bilmiyordum onuda senin sayende öğrendim :)

Teşekkürler ne demek görevimiz

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.