Web Hack İÇİn Temel Bİlgİler(kisa Ama Yararli Olacagini DÜŞÜnÜyorum Ve Umuyorum)

SanalFiravun

Katılımcı Üye
7 Ara 2007
562
13
Dünyanın Tam ortası
Temel Bilgiler
WebHack İçin Temel bilgileri Öğrenirseniz Bu Sizin için Daha İyi Olacaktır..

1.Öncelikle Web Programlama 'yı Bilmek Gerekir.. Bu Nedir ? İşte Web Programlama Php,Asp,Html,JavaScirpt, gibi Programlama Dilleridir..
Bu Sıralar En Yaygın WebHack 'te Kulanılan Hack Yöntemi (Asp) Dillerinden Olan ISS Fso(File System Object) Yöntemidir..Bu Yöntemin Açığı Şudur..Asp Sistemlerinde Kulanınlan Fso Yöntemi İle Site Sahibleri Kolaycana Şifre Yazmadan Panele Giriş Yapmaktaydılar.. Bunu Öğrenenler İşte Bu Yöntemi Kulanarak Siteyi Hackler..
2.Php Dilli WebProgramlamadan Bi Tanesidir. Bu Dil Çok Kulanılmaktadır.. Bu Dilden Yaralanarak Kulanılan Birçok Yöntem Vardır Örnek PhpBB Forum Tarzı.. Buna Benzer Forum Tarzlarını Göçertmenin Birçok Yolu Vardır.. Bunlardan Bi Tanesi Cookieler ile Oynama Yapmak ( Cokkie = Çerez ) Kendi Tabirimizde Çerez Deriz Bunlara
Ve Buna Benzer Bir Çok Yöntem..
3.Html Dilinin Pek Açığı Yoktur Ama Açıklarda Kulanılmak üzere Çok işe Yarar Bi Koddur.. Bu Kodun Tek Açığı Vardır Oda FrontPage Üzerndi Site Kulananlar index'i Html'den Hazırladıkları için FrontPage AÇığı Denir.. Bu Açıkta Artık Kapanmak üzeredir..Genel bilgiler Bunlar tek Değildir Tabiki..
4.Ddos Attaclarla Site Çökermek..(DdosAttack=Ping Saldırısı Vs ) Teknikler ile Site Dondurma. Bunun ile ilgili Birçok Program Vardır.. Örnek Olarak En Güzel Ve Enİşe Yarar Program Olan Denyoyu Size Tavsiye Edebilirim..Be Yani Japon_Hacker Bu Yöntemle Çok Site Çökertmişimdir..Bilenlerbilir Zaten..
Ddos Attack Programlarında Genellikle site İsmi Yazılır Ve Bu Sitenin İsmine Karşı Saldırı Olur.. Bide Bunun İp Saldırı Tarzı Vardır Mantık Aynıdır..Tek Fark Biri İp'e Biri İsime Saldırır..
5. Flood Çekmek : ( Flood= Aynı Anda Birden Fazla Giriş , Saldırı Vs) Saldırılara Flood'Denir..Flood'unda Birçok Program'ı Vardır.. Gene Örnek Vermek Gerekir İse Denyo'yu Gene Tavsiye ederim.. Bir Numaralı Flood Saldırı Program'ı dır..
Ve Buna Benzer Açıklamalar Uzun Uzun Vardır Ama Ben Kısa Ve Net Olarak Bi Kaç Şey Anlatım Bunları Öğrendiyseniz.. Site Hacklemeye Bakış Açını Epey Değişmiştir..

EMEGE SAYGI LUTFEN

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.