Web Sitesi Nasıl Hacklenir?

gabrin1234

Üye
30 Ocak 2023
65
9
beyler hani siz büyük şirketleri hackliyorsunuz fln ama onları web sitelerinden mi yapıyorsunuz ben gerçekten anlamadım ve sizlerle paylaşmaya utandım ama şimdi paylaştım hangi ve nasıl hackliyorsunuz verileri alıyorsunuz

codinger06

Üye
1 Mar 2023
161
5
136
127.0.0.1
Utanmanı gerektiren bir şey yok. Öncelikle belirteyim ben bir hacker değilim yazılım yapıyorum, siber güvenlik alanında eğitim almaya başladım bildiğim kadarıyla sana aktarıyorum ki;

Büyük şirketlerden bahsediyorsak web sitelerinde pat diye açık bulmak kolay olmaz, onlarca kişilik ekiplerle sadece bir tasarım üzerine konuşan firmalar güvenliği için neler yapmaz? Çok büyük güvenlik önlemleri vardır ve her zaman bir tane güvenlik açığı bulmak pat diye kolay olmayabilir. Şunu da belirteyim hiçbir sistem güvenli değildir fakat büyük şirketler güvenlik önlemlerini maksimum düzeye alırlar ve açık bulmak bazen çok zor olabilir. Bazen şans eseri bir şeyleri unutmuş da olabilirler bu da mümkün. Sonuçta arkada bir insan var bir şeyler gözden her zaman kaçabilir.

Tek seçenek web sitesi üzerinden gitme değildir; sosyal mühendislik de olabilir.

Şirketteki belirli bir düzeydeki personel kandırılabilirse bir dosyayı açarsa vs. bir şekilde o kullanıcı üzerinden yine sisteme sızılabilir ama bu kandırmanın da şirket kadar profesyonel bir şekilde kurgulanmış olması gerekir.

Bu süreç çok zor olabilir, ama tamamen %100 güvenli hiçbir sistem veya insan yoktur, olamaz da.

pawelyn

Katılımcı Üye
23 Nis 2022
469
5
159
Tor V3
beyler hani siz büyük şirketleri hackliyorsunuz fln ama onları web sitelerinden mi yapıyorsunuz ben gerçekten anlamadım ve sizlerle paylaşmaya utandım ama şimdi paylaştım hangi ve nasıl hackliyorsunuz verileri alıyorsunuz

Dostum bazı açık türleri var eğer bu sitelerde o açıklar varsa bu zafiyetler ile sitenin bilgileri ele geçiriliyor mesela en basitinden sql zafiyeti bu zafiyet ile sitedeki veritabanına erişim sağlayabilirsin bunun gibi birsürü yöntem var eğer öğrenmek istersen forumda bununla ilgili Konularda bulunmakta.

gabrin1234

Üye
30 Ocak 2023
65
9
Utanmanı gerektiren bir şey yok. Öncelikle belirteyim ben bir hacker değilim yazılım yapıyorum, siber güvenlik alanında eğitim almaya başladım bildiğim kadarıyla sana aktarıyorum ki;

Büyük şirketlerden bahsediyorsak web sitelerinde pat diye açık bulmak kolay olmaz, onlarca kişilik ekiplerle sadece bir tasarım üzerine konuşan firmalar güvenliği için neler yapmaz? Çok büyük güvenlik önlemleri vardır ve her zaman bir tane güvenlik açığı bulmak pat diye kolay olmayabilir. Şunu da belirteyim hiçbir sistem güvenli değildir fakat büyük şirketler güvenlik önlemlerini maksimum düzeye alırlar ve açık bulmak bazen çok zor olabilir. Bazen şans eseri bir şeyleri unutmuş da olabilirler bu da mümkün. Sonuçta arkada bir insan var bir şeyler gözden her zaman kaçabilir.

Tek seçenek web sitesi üzerinden gitme değildir; sosyal mühendislik de olabilir.

Şirketteki belirli bir düzeydeki personel kandırılabilirse bir dosyayı açarsa vs. bir şekilde o kullanıcı üzerinden yine sisteme sızılabilir ama bu kandırmanın da şirket kadar profesyonel bir şekilde kurgulanmış olması gerekir.

Bu süreç çok zor olabilir, ama tamamen %100 güvenli hiçbir sistem veya insan yoktur, olamaz da.
Sağol geç olsada arklarla bı site hackledik açik portlardan fln sızdık kendi sitemizi yapıp sitemize sızdık güzel deneyimdi şimdi teröre karşı kullanıcaz thank u

Sağol geç olsada arklarla bı site hackledik açik portlardan fln sızdık kendi sitemizi yapıp sitemize sızdık güzel deneyimdi şimdi teröre karşı kullanıcaz thank u

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
120
4,800
Aşağıya bırakacağım kategori de bir çok kaliteli konu bulunmakta, oradaki konuları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
458
6
160
merhaba

aşağıdaki linkte birçok hackleme yöntemi mevcut inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.