Web sitesi sahte mi nasıl anlarız?

hasansrp

Yeni üye
21 May 2014
12
0
Merhabalar;

Yeşil Gross – Market Kapında Bu siteden köpek maması satın almış arkadaşım fiyatları çok uygun bulduğu için ama sitede ödeme yöntemi direk bi şahıs hesabına eft ile yapılıyor. Hiçbir şekilde verdikleri adres ve telefon numarası kendilerine ait değil. Konu hakkında bu dolandırıcıları nasıl bulabiliriz ya da siteye saldırı yapsak bir çözüm olur mu yardımlarınızı bekliyorum.

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,468
648
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba,

Tanınmayan alışveriş sitelerinden alışveriş yapmadan önce

logo.svg

Müşteri Memnuniyetinin Adresi - Şikayetvar üzerinden site ile ilgili herhangi bir şikayet olup olmadığına,

logo.svg

https://www.whois.com/whois/ üzerinden sitenin ne zaman açıldığı, kayıtlı iletişim bilgileri vs. gibi bilgilere ulaşarak güvenilir olup olmadığı konusunda çıkarım yapabilirsin.

Bu site who is sorgusuna baktığımızda iki gün önce kaydedilmiş gözüküyor, ben güvenmezdim :)

QN3fZMGz.png

İyi Forumlar....

hasansrp

Yeni üye
21 May 2014
12
0
Merhaba,

logo.svg

Müşteri Memnuniyetinin Adresi - Şikayetvar üzerinden site ile ilgili herhangi bir şikayet olup olmadığına,

logo.svg

https://www.whois.com/whois/ üzerinden sitenin ne zaman açıldığı, kayıtlı iletişim bilgileri vs. gibi bilgilere ulaşarak güvenilir olup olmadığı konusunda çıkarım yapabilirsin.

Bu site who is sorgusuna baktığımızda iki gün önce kaydedilmiş gözüküyor, ben güvenmezdim :)

QN3fZMGz.png

İyi Forumlar....

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :) Peki bu site sahibini nasıl bulabiliriz saldırı vb birşey yapma şansımız yok mu ?

Kısa bir araştırma yaptım, sonuçlar bana da güvenilmez geldi. Site DigitalOcean kullanılarak MongoDB kullanıyor ve sitenin domain adresi yabancı ülkede kayıtlı.
Domaini aldıkları şirket: Verisigninc

Domain aldıkları yer ile irtibata geçsek bize site sahibi bilgilerini paylaşır mı ya da nasıl bir yol izlemeliyiz bunları bulmak için?

Quantum PH

Üye
2 Mar 2024
70
33
New Jersey
Merhabalar;

Yeşil Gross – Market Kapında Bu siteden köpek maması satın almış arkadaşım fiyatları çok uygun bulduğu için ama sitede ödeme yöntemi direk bi şahıs hesabına eft ile yapılıyor. Hiçbir şekilde verdikleri adres ve telefon numarası kendilerine ait değil. Konu hakkında bu dolandırıcıları nasıl bulabiliriz ya da siteye saldırı yapsak bir çözüm olur mu yardımlarınızı bekliyorum.
Merhabalar USOM'a ihbar yaptım 2-3 gün içerisinde siteye BTK erişim engeli atar ama sizin için 1 güne almaya çalışacağım.
lütfen alışeriş yapmadan önce 3D Secure sistemlerinin olup olmadığına, sitenin tanınırlığına dikkat ediniz.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
1,199
Anıtkabir
Merhabalar;

Bir şeyi olduğu fiyatından ucuza koyuyorsa zaten orda sorun vardır. Bedava peynir fare kapanında olur hesabı.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
925
Domain aldıkları yer ile irtibata geçsek bize site sahibi bilgilerini paylaşır mı ya da nasıl bir yol izlemeliyiz bunları bulmak için?

Detaylı bir OSINT'le bulma ihtimalin olabilir. Her küçük bir detaydan yeni bir ipucu çıkartarak ilerlersen mümkün olabilir. Zaman ve sabır gerektiren bir iş.

Bu verdiğin emek, kaybettiğin paraya değerimi orasını sen bilmelisin. Ama bu sayede kendini OSINT alanında bayağı geliştirmiş olursun. 😉

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,129
569
Belirsiz
Merhabalar;

Da Pa Değerlerine bakabilirsiniz birde reg tarihine

ACE Veen

Uzman üye
4 Şub 2023
1,129
569
Belirsiz
Merhaba,

logo.svg

logo.svg

QN3fZMGz.png

İyi Forumlar....

Bu arada araştırma yaptım güvenilir değilmiş

Bknz: Yeşil Gross Güvenilir Mi? Yeşil Gross Müşteri Yorumları - Güven Kontrol

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.