Web Sitesi Yönetimi

1m6

Üye
28 Ağu 2021
73
17
21
Arkadaşlar web sitesi işi aldım fakat daha önce böyle bir tecrübem yok websitesi yönetimi ve websitesini yapmamı istediler hali hazırda HTML CSS JAVASCRİPT giriş seviyesi PHP biliyorum bu web sitesine makale ekleme gibi işler yapılacak galiba neler öğrenmeliyim buna ek eğer cevap verirseniz çok sevinirim

Bozkurts1

Üye
8 Şub 2022
153
105
Arkadaşlar web sitesi işi aldım fakat daha önce böyle bir tecrübem yok websitesi yönetimi ve websitesini yapmamı istediler hali hazırda HTML CSS JAVASCRİPT giriş seviyesi PHP biliyorum bu web sitesine makale ekleme gibi işler yapılacak galiba neler öğrenmeliyim buna ek eğer cevap verirseniz çok sevinirim
Merhaba dostum iyi akşamlar
Sen bunu hemen yapamazsın malesef ama forumumuzun eğitim sitesi bölümüne göz ata bilirsin ve ek olarak şu Siteye göz atarak kursları ücretsiz edinip hemen kurs ala bilirsin ücretsiz.

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,328
919
HTML temel iskelettir. Bir web sitesi kurmak için gerekli bir dildir. HTML olmadan Web sitesi kuramazsın.
CSS temel tasarımları barındırır. Arka plan rengi, Yazıların konumları, Bir objeye imleci getirince fonksiyon oluşturmak vb.
JavaScript sitedeki temel olarak butonlara tıkladığında uyarı kutusu gönderme. Bir input'a girilen değeri okumak vb.
PHP - Mysql ve MariaDB gibi özellikler ile sunucu bağlantısı kurmak ve yönetmek için kullanılır.

YouTube'de kaynak bulmak istersen Prototurk ve Fehmi Uyar kanallarını önerebilirim. Onun haricinde Udemy'de bir eğitim görmediğim için kaynakları bilmiyorum.
İnternette hazır tema scriptleri mevcut. Bu temaları indirip üzerine birkaç PHP kodu ile sunucu bağlantısını yapıp hazır hale getirebilirsin. Temel olarak HTML, CSS, JavaScript dillerine hakim değilseniz önerim bu dilleri öğrenmeniz yönünde olacaktır. Ayrıca günümüzde Bootstrap gibi hazır stil kütüphaneleri ortaya çıktı, Bu kütüphanelerden yararlanıp daha hızlı bir şekilde projelerini oluşturabilirsin. Sorularınızı DM'den iletebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.