Çözüldü Web sitesinin açığını site sahibine iletirsem ödül alır mıyım?

ibg234

Katılımcı Üye
26 Ocak 2023
524
103
Ben bir sitenin admin password ve user bilgilerini bulup site sahibine mail atsam bana ödül verir mi

Zwo

Katılımcı Üye
Ben bir sitenin admin password ve user bilgilerini bulup site sahibine mail atsam bana ödül verir mi
Merhabalar hocam sitenin sahibiyle düzgün bir şekilde konuşursanız vermesi mümkündür ama bildiğim kadarıyla sadece teşekkür edenlerde oluyormuş eğer çok değerli bir siteyi hacklemeyi başardıysanız ödül almanız dahada mümkündür konuşma üslubunuza bağlıdır ama unutmayın

H@cked BaBy

Basın&Medya Ekibi
28 Haz 2023
2,442
1,019
Arkana bak
Data elindeyken bu yapılacak şey biraz saçma olur. Benim sitemi zaafiyetle hacklediler ve bende onlara ödül vereceğim ha ve birşey daha soylim senin attığın maile bakmazlar bile haberin olsun.

İyi forumlar

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,349
2,524
Bu, site sahibine bağlıdır. Bazı site sahipleri, güvenlik açıklarını bildirenlere ödül verirken, bazıları vermez.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,764
Düzgünce Bug Bounty hizmeti isteyen sitelere yaparsanız, evet, alırsınız. Ancak durduk yere bir siteye izinsiz pentest yaparsanız ödül vermezler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.