Web Sitesinin Nasıl Backend Kodlarını İndirebilirim?

Dexs.yusuff

Yeni üye
5 May 2022
8
1
Merhabalar,
Bu bölümler sizin ile web arayüz üzerinden iletişime geçdiği için sizinle herhangi bir bağlantı kurmayacak ki bu kodları indiremezsiniz.
İyi günler dilerim.
Yapan kişiler biliyorum bizim arkadaşın smm panelinin bütün kodlarını bir şekilde çekmiş bende onu anlayamadım dedim admin panelinden SQL tabanına mi ulaşıp localhost yani kontrol tamamen site sahibinde

xKemikkiran

Katılımcı Üye
22 Haz 2020
471
227
Zararlı yerlerde - Aydın
Yapan kişiler biliyorum bizim arkadaşın smm panelinin bütün kodlarını bir şekilde çekmiş bende onu anlayamadım dedim admin panelinden SQL tabanına mi ulaşıp localhost yani kontrol tamamen site sahibinde
Sunucu bilgisayara sızmadan kaynak kodların tamamını indiremezsiniz. Ancak localhost ise zaten kaynak kodlara sahiptir.

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Hedef web sitesinin nasıl backend yani kısaca hedef web sitesinin bütün scriptini nasıl indirebilirim​
Merhaba değerli forum üyesi;

Bir sitenin sunucu taraflı backendde çalışan kaynak dosyalarını scriptlerini indiremezsin böyle birşey olsaydı çok büyük bir açık nedeni olurdu tabikide.Ama zafiyet bulunan bir sitenin backend kodlarını görüntüleme ihtimali vardır.​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.