Web tabanlı oyunlarda serveri kandırmak mümkün mü?

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
Arkadaşlar merhaba.Merak ettiğim bir husus var.Varsayalım web tabanlı online bir oyun oynuyorum ve bir görevi tamamlayıp oyun parası veya exp kazandım.Bu kazandığım para ya da expi makine servere bildiriyor değil mi?Bildiriyorsa o gönderilen bildiriyi tekrarlayarak webtabanlı oyunlarda para,exp hile yapmak mümkün mü?

Daha açıklayıcı bir şekilde söylemem gerekirse bir görev yaptım exp aldım servere mesaj gitti ben aynı mesajı tespit edip servere sürekli göndersem server benim sürekli görev yaptığımı düşünüp bana sürekli exp eklese,böyle bir şey mümkün müdür?

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Cevap: Webtabanlı oyunlarla ilgili bir soru

Konuya tam hakim değilim ama mesaj belleğe gidiyorsa böyle bir şey mümkün olabilir.

13 Tem 2020
64
0
Merhaba,

Tam adını bilmiyorum fakat Bulut diyelim. sizin tüm yaptığınız görevler kazandığınız exp'ler bulutun içine kayıt oluyor.
peki hile açabilirmiyim diye sorucak olursanız üçüncü part yazılımlar var fakat Wafa yakalanmanız (Güvenlik duvarı)'na %90 yakalanırsınız nick(Hesabınız) yada Ip adresiniz ban yiyebilir ve bir çok hile de işe yaramıyor zaten.
eyerki oyununuz Andıroid bir oyun ise Apk inidrerek Apk sunucusunda oynaya bilirsiniz en azından oyunda açmak denemek istediğiniz bir şeyi deneye bilirsiniz.

...İYİ FORUMLAR...

Son düzenleme:

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Arkadaşlar merhaba.Merak ettiğim bir husus var.Varsayalım web tabanlı online bir oyun oynuyorum ve bir görevi tamamlayıp oyun parası veya exp kazandım.Bu kazandığım para ya da expi makine servere bildiriyor değil mi?Bildiriyorsa o gönderilen bildiriyi tekrarlayarak webtabanlı oyunlarda para,exp hile yapmak mümkün mü?

Daha açıklayıcı bir şekilde söylemem gerekirse bir görev yaptım exp aldım servere mesaj gitti ben aynı mesajı tespit edip servere sürekli göndersem server benim sürekli görev yaptığımı düşünüp bana sürekli exp eklese,böyle bir şey mümkün müdür?

Merhaba,
Mümkündür ama denemeyin (denendi) Makina Sizi Bu Sefer Spam Olarak Algılıyor ve süresiz banlanıyorsunız eğer ki birine sattığınız ögrenilirse iş mahkemeye kadar gider.

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
"Doğrusunu bildiğin bir konuda söylenen yalana inanma olasılığın nedir?" buda öyle bir şey. Sunucu senin paranı 5 biliyorken ona paranı 10 gibi göstermenin pek bir amacı olmaz.

Son düzenleme:

furkannzmn

Yeni üye
7 May 2021
40
0
evet diyen tüm arkadaşları davet ediyorum buyursun kandırsınlar..
yok hocam öyle bir olay.. Haaa ne olur ? kodlara erişme imkanı sağladın veyahut kodlar open source ; incelersin kodlarda bug oluşturacak bir tehlike bulursun(ki pek mümkün olmuyor testleri yapılmadan yayınlamıyorlar büyük projeli oyunları)bulduğun bugda sistemi tekrara sokarsın...... Gerek var mı peki ? bence boş iş. Üsteki coder arkadaş söylenecek atasözünü söylemiş zaten. vesselam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.