Web Yazılımcılar Hk.

Artruz

Katılımcı Üye
13 Ocak 2018
408
3
Evren
Arkadaşlar Süreli sistem yapmak istiyorum yani şöyle ip'yi log tutarak siteye giren kişi her 15dk'da bir butona tıklayabilecek nasıl yapabilirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
örnek kodunuz varmı ? session ile yapılacağını biliyorum kodları oluşturamadım mantığa uygun.

Örnek kod uzun sürer mantığını anlatayım.
Siteye girişte session oluştur, sessionu oluştururken veritabanına 2 adet log alacaksın. 1.si ip adresi 2.si beklenecek süre. ilk girişte beklenecek süre boş olacak çünkü butondan sonra log eklenecek. ardından butona tıklandığında veritabanına 15dakika sonrasının logu gönderilecek onuda date('d.m.Y', strtotime('+15 minutes') ); bu şekilde gönderebilirsin ardından tek yapman gerek butona içerisinde if else kullanmak olacak sessiona ait ip adresinin süresini çekeceksin ve şuanki zamandan 15dakika sonra olup olmadığını yani veritabanına kayıt ettiğin süreye eşit olup olmadığını.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.