WhatsApp Web'ten Biyometrik Veriyle Kimlik Doğrulama Özelliği

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
3
183
Neptün

WhatsApp Web'ten Biyometrik Veriyle Kimlik Doğrulama Özelliği

Whatsapp, yakın zamanda kendi Web sürümüne biyometrik veriyle kimlik doğrulama özelliğini sundu. Kullanıcılar için yeni bir güvenlik katmanı oluşturmayı hedefleyen şirket, bu özelliği çoğu telefonla uyumlu hale getirdi.

PptJ2m.jpg

Bildiğiniz gibi eski versiyonlarda kullanıcı, WhatsApp Web'te oturum açmak istediğinde, telefondan QR Code okutması lazımdı. Şimdi ise bu özelliği daha işlevli bir şekilde gerçekleştirebilen WhatsApp, kullanıcı WhatsApp Web'te oturum açmaya çalışınca telefonuna kayıtlı parmak izini okutması yada yüzünü telefona tanıtması yeterli.

WXdL14.png

WhatsApp'ın açıklamasına göre, Touch ID veya Face ID sensörüne sahip olan iOS 14 modellerine sahip telefonlarda kullanılabilecek olan bu özellik aynı zamanda, Android telefonlarda biyometrik kimlik doğrulama özelliğine sahip olan bütün telefon modellerindede çalışacağını söyledi. Peki sizce bu özellik işlevli olmuş mu? Yorumlarınızı bekliyorum.

ubh941.png

NYANKO

Üye
22 Eki 2019
215
2
Doymuyorlar abi doymuyorlar.
Sizlere bir görüşümü bildireyim;

Hani şu adı "Yapay Zeka" olan terim yok mu
O yapıyı oluşturabilmek adına yapılan şeyler bunlar.
Yapay zekayı aslında "normal bireyler" yapacak lakin büyükbaşlar biz yaptık diye ilan edip üstüne sizden para? Pardon para dedim sizi, bizi, satın almak :)
Sürüye uymayanı da sürüden atacaklardır elbet. Nasıl ki şuan herkese maske taktırıldı(Yanlış anlaşılmasın), takmayan dışlanırcasına muamele görüyor, ilerde neler neler takacağız :)
Bana göre "Hacker" oluşturulmuş bu düzene, yaptırımlara, varsayım ve varsayılanlara haykırabilen, karşı durabilen bir bireydir. ( Maske takıp, takmamakla özdeştirilmesin sakın :muzip

Son düzenleme:

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
3
183
Neptün
Doymuyorlar abi doymuyorlar.
Sizlere bir görüşümü bildireyim;

Hani şu adı "Yapay Zeka" olan terim yok mu
O yapıyı oluşturabilmek adına yapılan şeyler bunlar.
Yapay zekayı aslında "normal bireyler" yapacak lakin büyükbaşlar biz yaptık diye ilan edip üstüne sizden para? Pardon para dedim sizi, bizi, satın almak :)
Sürüye uymayanı da sürüden atacaklardır elbet. Nasıl ki şuan herkese maske taktırıldı(Yanlış anlaşılmasın), takmayan dışlanırcasına muamele görüyor, ilerde neler neler takacağız :)
Bana göre "Hacker" oluşturulmuş bu düzene, yaptırımlara, varsayım ve varsayılanlara haykırabilen, karşı durabilen bir bireydir. ( Maske takıp, takmamakla özdeştirilmesin sakın :muzip

Yorumun için teşekkür ederim, böyle yorumlarınızı bekliyor olacağım. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.