Yazılım | Programlama WHM Cpanel İle Site Dosyalarını Nasıl Görebilirim?

• Konbuyu başlatan Darwinno
  • Başlangıç tarihi
D

Darwinno

Ziyaretçi
Dün bir sunucu aldım ama host firması illa Cpanel kurun dedi ama bende WHM Panel var. WHM Cpanel İle Site Dosyalarını Nasıl Görebilirim?

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Dün bir sunucu aldım ama host firması illa Cpanel kurun dedi ama bende WHM Panel var. WHM Cpanel İle Site Dosyalarını Nasıl Görebilirim?
Eğer WHM Panel kullanıyorsanız, aslında WHM ve cPanel birbirine entegre çalışır. WHM, sunucunuzun yönetim panelidir ve cPanel ise kullanıcıların sitelerini yönetmeleri için bir arayüzdür. WHM'de bir cPanel hesabı oluşturarak, kullanıcılara cPanel arayüzüne erişim sağlayabilirsiniz.

cPanel'deki site dosyalarını görmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

1. WHM Panel'inize giriş yapın.
2. Sol menüden "Account Functions" (Hesap İşlemleri) bölümünü seçin.
3. Ardından "List Accounts" (Hesapları Listele) seçeneğini seçin.
4. Burada, cPanel'e erişmek istediğiniz hesabı bulun ve yanında yer alan "cPanel" düğmesine tıklayın. Bu, cPanel arayüzüne erişim sağlar.
5. cPanel'e giriş yaptıktan sonra, "File Manager" (Dosya Yöneticisi) aracını kullanarak site dosyalarınızı görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Bu adımları izleyerek WHM Panel üzerinden cPanel arayüzüne bağlanabilir ve site dosyalarınızı görebilirsiniz. WHM'yi kullanmak sizi sunucu yönetimi için güçlü bir araca sahip yapar, cPanel ise sitenizin yönetimi ve dosya erişimi için kullanışlı bir arayüzdür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.