Who I Am | MR.Robot

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
Sevgili Abilerim, Ablalarım Kardeşlerim ve Dostlarım

Dün gece THT'de bir konu açıldı. Bu konu altında insanlar birden bire gövde gösterisine kalkıştı.
"Napıyım şimdi senin pcni?"
"IP'i adresini aldım" v.b. gibi konuşmalar geçti.

Hayatım boyunca hiç bir zaman abi diyeceksin, kardeşim derim sana muhabbeti yapmadım.
Fakat burada gelip 14 yaşındaki üye bana "Kardeşim" derse benim kafam gidiyor. Dostum desin, Arkadaşım desin hiç bir sıkıntı yok ama 14 yaşındaki biri gelmiş kardeşim diyor. Bakın burada benim yaşım 18 ben her zaman nerdeyse tüm konularım da burada başladığım gibi başladım fakat burada henüz sadece DDOS atıp onu'da programla yapıp kendini hacker sanan insanda çok bunun da farkındayım.

WHO I AM

Bu film gerçekten güzel. Bu konuda yalan yok profil resmim zaten MRX ama gelip burada yok "Okul Zili Nasıl Hacklenir" yok şu yok bu muhabbeti yapmadım. Arkadaşlar merak farklıdır. Sen kendini Tim liderleri falan sanıyorsun sanırsam? Adam Trafik Lambasını hacklemek istiyor. Bunun en büyük sebebi kesinlikle Watch Dogs oyunu zaten.

Bakın bir film size illa ki gidin hacker olun demez. Benim profil resmimin MRX olmasının sebebi benim onun Hack üzerindeki felsefesini sevmemden dolayı onların yaptıklarını yapmak istediğimden dolayı değil.

MR.Robot

Herkese her şeyin çok basit olmadığını anlatan bu dizi yine bazı kişiler üstünde yanlış etkiler bıraktı. Adam bilgileri polise verdiği için Mafya ile başı belaya girerken bir çok insan "Vay bee Hapishaneyi hackliyor" diyor. İyi hoş güzel hackliyor da adamın yaşadığı zorlukları da anlatıyor bu dizi.

İş kısacası dediğim yere geliyor olay ne Dizilerde ne de Filmler de. Kimseyi yaşı ile yargılamam belki üç beş kişi gelicek IP Adresin elimde napıyım şimdi diyecek ben sadece içimdekinleri size aktardım hiç bir zaman forumda Hackerim diye hava atmadım çünkü gerçekten hiç bir şey bilmiyorum.

Bu Forumda her gün nasıl hacker olurum konusu görüyorum sagolsun THT Ailesi hiç bir zaman onları ters çevirmedi ve bu yazıdan sonra da binlercesi gelicek. Size anlatmak istediğim tek şey bu yazıda şudur; Olay filmler veya dizilerde değil. İnsanlar da bitiyor.

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
O filim ama burası ?
Bence filmin etkisinden çıkman gerek

Dediğim gibi suçlar filmlerde değil insanların aldığında ben mesala girip Foruma nasıl şu olur bu olur yazmadım çünkü herkes çok sıkılmış en azından burada uzun süredir olanlar bu durumdan bunalmış baktım tek tek inceledim dedim Lise 4 öğrencisiyim bu iş beni kaldırmaz PC başından bir sene bekleyip indireceğim verdikleri programları tek tek. Bazı şeyler için zaman gerekli sabır gerekli.

Bay K

Üye
5 Ocak 2016
193
0
Kusura bakma ama konu boş ne anlatmaya çalışıyorsun böyle bir konuyu niye açtın anlamadım !!!

TreDHACK

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
723
0
Bay K Forumda Aktif Değilsin ve Yenisin Sen Daha Hiç bir Şey Bilmiyorsun :D

Bay K

Üye
5 Ocak 2016
193
0
Evet yeniyim ama bilmediğimi nerden çıkardın ?? bilmesem bile öğrenmeye çalışıyorum bunda gülünecek bir şey yok ...

TreDHACK

Katılımcı Üye
17 Eki 2013
723
0
Bay k Ben onu demiyorum ya demin ne diyordun şimdi ne diyorsun Ben sana forumun ortamını bilmiyorsun dedim.

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
Tamam kardeşim sen herşeyi iyi biliyorsun ...

2013'den beri burada olan bir insan ben ise 2011'den beri dostum amacın ne?

Insanlar burada seni küçük düşürmeye çalışmıyor ki arkadaşımız doğru dedi THT'yi tam olarak kimse bilmiyorum. Bende bilmiyorum. THT'yi bilen kişiler gerçekten çok azdır. Biz sadece burada bir birimizden bilgi öğreniyoruz benim dile getirdiğim şey şu;
Kendinden yaşça büyük insanlara saygı kalmamış bir toplumun yaptığı hataları dile getirdim.
Filmlerin veya dizilerin etkisinde kalıp daha hiç bir şey bilmeden büyük işler başarmaya çalışanları dile getirdim.
Insanların bir birlerine güç gösterisi yapmaya çalıştığını halbuki Yönetici grubunda olan bir hackerin gelip hepimizin Bilgisayarını veya Telefonunu hackleyebileceğini dile getirdim.

Dün açılan konuların birinde senin açtığın konular ile dalga geçilmişti. Herkes gövde gösterisine başlamıştı ben ise konuyu kapatalım bence yazmıştım.

Son düzenleme:

Bay K

Üye
5 Ocak 2016
193
0
İşte bende onu diyorum buraya üye oldun diye herşeyi bildiğini mi sanıyorsun ??? ben buraya yeni kayıt oldum tamam sende 18 yaşındasın bende , buraya önceden bende kayıt olabilirdim ama kendim takılmak istedim sen buraya 2011 de kayıt oldun ya tamam herşeyi biliyorsun dostum ....

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
Dediğim gibi destekleyen olacak veya olmayacak. Benim için önemli değil. Büyük olan kişiler zaten ne demek istediğimi anlayacak.

Ali Han

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
705
2
E bazılarının hacker olma sebebi bu diziler.Mesela ben mr.robotu izledikten sonra linux'a başlamaya karar verdim.

Bay K

Üye
5 Ocak 2016
193
0
Dediğim gibi destekleyen olacak veya olmayacak. Benim için önemli değil. Büyük olan kişiler zaten ne demek istediğimi anlayacak.
Anladım zaten ama şuna sinir oldum ''okul zilini hackleme'' Bu konuyu ben açtım ondan kızgınım hayır soramaz mıyım ne olmuş bunu sordum diye ???

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
E bazılarının hacker olma sebebi bu diziler.Mesela ben mr.robotu izledikten sonra linux'a başlamaya karar verdim.

Konuyu yanlış mı anlamak istiyorsunuz anlamıyorum? Ben bu dizilerle ilgili bir sorun yapmadım zaten benim Profil resmim MRX olduğunu söyledim ve ben o filmden MRX'in felsefesini beğendiğimi söyledim evet bazılarının hacker olma sebebi bu diziler. Linux'a başlamanız çok güzel bir gelişme umarım iyi bir yerlere gelirsiniz fakat benim anlatmaya çalıştığım;
Sorun diziler veya filmlerde değil insanların ne aldığıyla ilgili

Ali Han

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
705
2
Konuyu yanlış mı anlamak istiyorsunuz anlamıyorum? Ben bu dizilerle ilgili bir sorun yapmadım zaten benim Profil resmim MRX olduğunu söyledim ve ben o filmden MRX'in felsefesini beğendiğimi söyledim evet bazılarının hacker olma sebebi bu diziler. Linux'a başlamanız çok güzel bir gelişme umarım iyi bir yerlere gelirsiniz fakat benim anlatmaya çalıştığım;
Sorun diziler veya filmlerde değil insanların ne aldığıyla ilgili

Teşekkürler ancak sanırım sizde beni yanlış anladınız,yazınıza katılıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.