Wifi kırarken wordlist kullanmak şart mı?

yilmazpy

Yeni üye
27 Eki 2022
9
0
Sormak istediğim şeyi şöyle açıklayayım. Bu işlerde yeniyim. Wifi kırarken önce wifiden birini düşürüp, tekrar bağlandığı esnada hashleri yakalıyor ve yakaladığı hashlerden ortaya bir parola çıkarmaya çalışıyor diye biliyordum fakat wordlistte kullanmak gerekiyormuş sanırım.
Türkiyede en çok kullanılan şifreler Wordlistinde bile binlerce şifre var ama karşının şifresi atıyorum ıslakbez123 ise bile bunu bulamaz ki o wordlistin içinde. Bana çok verimli gözükmedi bu wordlist olayı, tabi bunu cahilliğimle söylüyorum. Aydınlatabilir misiniz?

yilmazpy

Yeni üye
27 Eki 2022
9
0
wpa/wpa2 authentication'u sırasında cihazdan wifiye giden paketde hash'li datayı bulmanın başka yolu olmadığına göre cevap evet
O zaman niye adamı wifiden düşürüp hash alıyoruz? Yani şifreyi kırmamıza etkisini anlayamadım. Zaten denenecek şifre kombinasyonlarını biz seçmiyor muyuz wordlist ile

Genel wordlist ile kırmaya çalışmaktansa kişiye özel wordlist hazırlamalısın..
Hocam bu da bana pek verimli gelmiyor nedense. Kişi şahsıyla alakasız tek bir kelime kullandığı an wordlist olayı çöküyor direkt. Sanırım sandığım kadar toz pembe değil şifre kırma olayı 😄

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,807
Hocam bu da bana pek verimli gelmiyor nedense. Kişi şahsıyla alakasız tek bir kelime kullandığı an wordlist olayı çöküyor direkt. Sanırım sandığım kadar toz pembe değil şifre kırma olayı 😄
Sosyal mühendislik ile kandırarak da şifre elde etmek mümkün, o tarz yolları da deneyebilirsin. Yazdığına gelirsek, genelde pek çok insan şahsıyla alakalı şifreler koyuyorlar.
O yüzden denemeye değer bir yöntem.

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
932
731
O zaman niye adamı wifiden düşürüp hash alıyoruz? Yani şifreyi kırmamıza etkisini anlayamadım. Zaten denenecek şifre kombinasyonlarını biz seçmiyor muyuz wordlist ile
çünkü bu paket'i local olarak brute force etmek daha hızlı. Wi-Fi ağının kendisine brute force atarsan ratelimit yiyebilirsin, yavaş olabilir, komple mac id ban atabilir, tespit edilebilir, sürekli wifi ağının yanında olman gerekir vb.. ama pcap dosyasını offline olarak çok hızlı test edebilirsin ve bunun için etrafa istekler yollaman gerekmez. istersen pcap dosyasını al, 10 tane de dedicated server al hepsi brute force atsın

'Türk

Kulüpler Genel Sorumlusu
5 May 2020
2,462
1,537
K E R K Ü K
wifilax diye bir işletim sistemi var, onun içinde çeşitli WiFi tool ları var içerisinde benimde beğendiğim bir phising toolu var. phising ilede alabilirsin wifiyi ping ilede alabilirsin wordlist şart değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.