Windows Windows 0x80071771 Hatası Nasıl Çözülür?

croftt

Yeni üye
19 Haz 2020
24
1
Merhabalar. win 10 kullanıyorum klasörüme şifre koymuştum sağ tıklayıp özellikleri takip ederek. Dosya içinde resimler vardı. Pc format atmam gerekiyordu bilgilerimin hepsini aldım formattan sonra geri yükleme yapıyordum ki resimlerimi alamadım şifreli olduğu için. Şifre kaldır yaptığımda 0x80071771 bu hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Heartdarq

Katılımcı Üye
28 Kas 2020
429
1
Cevap: HATA 0x80071771

Bu 0x80071771 hatasının sebebinin, eski bir Windows sürümünden yeni bir Windows sürümüne yükseltmeden dolayı olduğu söyleniyor. Hata mesajına bazen “Belirtilen dosyanın şifresi çözülemedi” şeklinde bir yazı da eşlik edebiliyor.Sistemi (EFS) ile şifrelenmiş dosyalarla ilişkilidir. Bu, istenmeyen erişime karşı korumak için dosya ve klasörleri şifrelemek için yaygın olarak kullanılan bir Windows yerleşik şifreleme sistemidir.

Bu şifreleme sistemi, gizli verilerinizin, bilgisayarınıza erişimi olan tehditler veya saldırganlar tarafından erişilmesini engellemek için tasarlanmıştır. Mesele şu ki, dosya bir kez şifrelenmişse, farklı bir cihazdan erişmek için bir sertifikaya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, şifreli bir dosyaya yalnızca ek işlem yapmadan şifrelenmiş makineden erişilebilir.
Bunu akılda tutarak, farklı bir bilgisayardaki şifreli bir dosyaya erişmenin iki yolu vardır:
Yeni bir bilgisayara taşımadan önce bir dosyanın şifresini çözerek.
Şifrelenmiş dosyayı, sertifika veya şifreleme anahtarıyla birlikte yeni bilgisayara taşıyarak.

croftt

Yeni üye
19 Haz 2020
24
1
Cevap: HATA 0x80071771

Bu 0x80071771 hatasının sebebinin, eski bir Windows sürümünden yeni bir Windows sürümüne yükseltmeden dolayı olduğu söyleniyor. Hata mesajına bazen “Belirtilen dosyanın şifresi çözülemedi” şeklinde bir yazı da eşlik edebiliyor.Sistemi (EFS) ile şifrelenmiş dosyalarla ilişkilidir. Bu, istenmeyen erişime karşı korumak için dosya ve klasörleri şifrelemek için yaygın olarak kullanılan bir Windows yerleşik şifreleme sistemidir.

Bu şifreleme sistemi, gizli verilerinizin, bilgisayarınıza erişimi olan tehditler veya saldırganlar tarafından erişilmesini engellemek için tasarlanmıştır. Mesele şu ki, dosya bir kez şifrelenmişse, farklı bir cihazdan erişmek için bir sertifikaya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle, şifreli bir dosyaya yalnızca ek işlem yapmadan şifrelenmiş makineden erişilebilir.
Bunu akılda tutarak, farklı bir bilgisayardaki şifreli bir dosyaya erişmenin iki yolu vardır:
Yeni bir bilgisayara taşımadan önce bir dosyanın şifresini çözerek.
Şifrelenmiş dosyayı, sertifika veya şifreleme anahtarıyla birlikte yeni bilgisayara taşıyarak.

Sadece format atmak istemiştim :( . Sertifika gerekiyormuş onu da okumuştum fakat o bende yok. Bunun başka çözümü yok mu ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.