Windows 10 dan Linux a dönmek istiyorum.

aso95

Yeni üye
28 Ocak 2015
28
0
Cümleten Selâmün Aleyküm.
Ben yeni bir bilgisayar aldım ve bu bilgisayar windows yüklü ama ben bunu linux a çevirmek istiyorum. Bu bilgisayarda cd giriş yeri de yok nasıl yapabilirim.
Servise göndersem yaparlar mı veya ben linux yaptırdıktan sonra garanti kapsamı dışına çıkar mı?

Yardımlarınızı önerilerini bekliyorum.

turpro

Üye
13 Eyl 2011
79
1
Cehennem
Linux Mint tavsiye ederim istersen hem windows hem linux de kullanabilirsin. Eğer güvenlik açıklarıyla uğraşıcaksan backtrack,kali linux veya backbox tavsiye ederim.

aso95

Yeni üye
28 Ocak 2015
28
0
Linux Mint tavsiye ederim istersen hem windows hem linux de kullanabilirsin. Eğer güvenlik açıklarıyla uğraşıcaksan backtrack,kali linux veya backbox tavsiye ederim.

Teşekkür Ederim Kali Uygun Gibi Geldi Bana Büyük İhtimal Kali Linux Yüklicem.

KinqTehliqe

Katılımcı Üye
23 May 2016
360
0
İstanbul
linux kurcaksan onun icin ya cd girisi lazim yada usb ile de yapabilirsin biraz arastir internette usb live programi var onla kurabilirsin linuxu

Volkant41

Yeni üye
7 Ocak 2016
45
0
mrb lar bende windows 7 yüklü ama ben kali linux yüklemek istiyorum bu konudada pek bilgim yok bana yardımcı olacak bi arkadaş var mı team viewerdan da bağlanıp kurabilir eğer ki zahmet olmazsa...

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,276
168
93
root@kali:~#
mrb lar bende windows 7 yüklü ama ben kali linux yüklemek istiyorum bu konudada pek bilgim yok bana yardımcı olacak bi arkadaş var mı team viewerdan da bağlanıp kurabilir eğer ki zahmet olmazsa...

Dostum youtubeden vmware kali linux kurulumu yaz sanal makine olarak kurmuş olursun çok zor birşey değil :)
Vmware çalışmazsa virtualbox öneririm

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
USB ile yükleyebilirsin. Kendine uygun bir dağıtım seçip USB'ye yazdır. Bilgisayarı USB'den başlat ve internetten kurulum talimatlarını takip et.
Dağıtım seçimi için distrowatch.com'a bakabilirsin. Yeni başlayanlar için Ubuntu, Mint, Manjaro önerilir genellikle. Biraz araştır, beğendiğini yükle.

aso95

Yeni üye
28 Ocak 2015
28
0
linux kurcaksan onun icin ya cd girisi lazim yada usb ile de yapabilirsin biraz arastir internette usb live programi var onla kurabilirsin linuxu

Valla tek şansım usb ile yüklemek aldığım pc de cd dvd vs. yok :D Teşekkürler :)

USB ile yükleyebilirsin. Kendine uygun bir dağıtım seçip USB'ye yazdır. Bilgisayarı USB'den başlat ve internetten kurulum talimatlarını takip et.
Dağıtım seçimi için distrowatch.com'a bakabilirsin. Yeni başlayanlar için Ubuntu, Mint, Manjaro önerilir genellikle. Biraz araştır, beğendiğini yükle.

Tamamdır ben biraz daha araştırayım ona göre yükleyeyim mint de güzel görünüyor aslında bir kez öğrendikten sonra tekrar tekrar düzenlerim zaten :) Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.