Çözüldü windows 10 şifre koyma özelliğini kaldırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

quardio4

Üye
1 Eyl 2014
75
0
arkadaşlar merhaba bir kolejde çalışıyorum ve okulun bilgisayar internet vb. işlerine bakıyorum sıkıntımız şu okul öğrencileri bilgisayarlara şifre koyup sonraki sınıfların ders işlemesini engelliyor şifre koymalarını nasıl engelleyebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

lCoMeToMel

Uzman üye
11 Ağu 2009
1,682
0
35
Klavyeden Win + R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açıyoruz ve "control userpasswords2" veya "netplwiz" komutlarından dilediğimizi yazıyoruz. İki komut ta Kullanıcı Hesapları ekranını açıyor.

Kullanıcı Hesapları penceresinde "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir." uyarısının yanındaki tiki kaldırıyor ve Tamam’a tıklıyoruz.

Otomatik oturum aç alanında kullanıcı adımız yazılı geldiğinden sadece hesabımızın parolasını giriyoruz. Tamam’a tıklayıp onaylıyoruz.

Artık Windows 10’un açılışında şifre girmeniz gerekmeyecek

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Bilgisayarların hepsinde Microsoft hesabı açık olsun lakin 2 adet. "Nasıl olacak" derseniz şöyle izah edeyim;

2 tane hesap açıyoruz, birisi administrator diğer ise normal kullanıcı. Öğrencilere normal hesaptan giriş yapmasını söylüyoruz ve şifreyi "1234" gibi basit bir şey yapıyoruz ki öğrenciler erişsin. Admin hesabının şifresini ise sadece siz bileceksiniz.

Böylece şifre koyma vb. işlemlerde direkt admin hesabının şifresi isteyecek. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ben 4 yıl özel okulda eğitim gördüm, bize bu uygulamayı yapıyorlardı ve şifre değiştirme ve şifre koyma gibi işlemler yapılamıyordu.

Kolay gelsin..

Son düzenleme:

quardio4

Üye
1 Eyl 2014
75
0
Merhabalar,

Bilgisayarların hepsinde Microsoft hesabı açık olsun lakin 2 adet. "Nasıl olacak" derseniz şöyle izah edeyim;

2 tane hesap açıyoruz, birisi administrator diğer ise normal kullanıcı. Öğrencilere normal hesaptan giriş yapmasını söylüyoruz ve şifreyi "1234" gibi basit bir şey yapıyoruz ki öğrenciler erişsin. Admin hesabının şifresini ise sadece siz bileceksiniz.

Böylece şifre koyma vb. işlemlerde direkt admin hesabının şifresi isteyecek. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ben 4 yıl özel okulda eğitim gördüm, bize bu uygulamayı yapıyorlardı ve şifre değiştirme ve şifre koyma gibi işlemler yapılamıyordu.

Kolay gelsin..
daha basit bir yol yokmu ?

quardio4

Üye
1 Eyl 2014
75
0
Merhabalar,

Kolay gelsin..

Aslında basit bir seçenek ve çalışıyor. Neresinde zorlandınız, ona göre yardımcı olayım.
evet kolay bir yöntem lakin 1 bilgisayadan imaj alınarak diğer bilgisayarlara imaj atılıyor ve 24 ayrı bilgisayara 48 adet eposta adresi gerecekce yanlışsam düzeltin lütfen

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
evet kolay bir yöntem lakin 1 bilgisayadan imaj alınarak diğer bilgisayarlara imaj atılıyor ve 24 ayrı bilgisayara 48 adet eposta adresi gerecekce yanlışsam düzeltin lütfen

Haklısınız lakin ben bunu da sormuştum. Aldığım cevap ise aynen şu olmuştu;

"Tek tek yaptık." Yani farklı bir yol olarak ne olur bilmiyorum lakin cefasını çeken, sefasını sürer.

Evet zahmetli bir iş ama maalesef farklı bir yöntemi yok. He, bilgisayarların hepsine tw yükleyip, kendi bilgisayarınızdan da ekleyebilirsiniz. O da farklı bir alternatif.

quardio4

Üye
1 Eyl 2014
75
0
Haklısınız lakin ben bunu da sormuştum. Aldığım cevap ise aynen şu olmuştu;

"Tek tek yaptık." Yani farklı bir yol olarak ne olur bilmiyorum lakin cefasını çeken, sefasını sürer.

Evet zahmetli bir iş ama maalesef farklı bir yöntemi yok. He, bilgisayarların hepsine tw yükleyip, kendi bilgisayarınızdan da ekleyebilirsiniz. O da farklı bir alternatif.

teşekkürler

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
6
592
Merhaba, alttaki 2 yöntemi kullanabilirsiniz.

1. Yöntem

1-Başlat, Çalıştır deyip "gpedit.msc" yazıyoruz Ve entere basıyoruz. (sizde Denetim masası uygulamalar dadır)

2-Daha sonra çıkan ekranda Kullanıcı Yapılandırması adı altında Yönetim Şablonlarına tıklıyoruz.

3-Sonrasında Denetim Masası seçeneğine sol tık ile bir kere tıklıyoruz ve sağ tarafta menüler açıldı.

4-belirlenen denetim masası uygulamalarını gizleye çift tıklayın

5-sol üstteki etkin i işaretleyin sol altta öğelerin listesi var onun altındaki göstere tıklayın * ın karşısındaki boşluğa çift tıklayın oraya Kullancı Hesapları yazın

1.png

2.Yöntem

Başlat> çalıştır>cmd (enter)

Komut satırına net user (kullanıcı adı) yazın ve "Enter"a basın.
(Örneğin net user quardio4)

"Kullanıcı parolayı değiştirebilir" sağ tarafında "yes" görüyorsunuz.Bu kullanıcının parolasını değiştirmeye yetkisi olduğunu gösteriyor.

Komut satırına net user (kullanıcı adı) /Passwordchg:no yazıp "Enter"a basın.
(Örneğin net user quardio4 /Passwordchg:no)

Artık şifre koyma işlemi iptal olmuştur. Şifre koymayı tekrar aktif etmeniz için no yazan yeri yes olarak değiştirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.