Windows 10 Virüs ve Tehdit koruması çalışmıyor

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Windows 10 Virüs ve Tehdit koruması çalışmıyor lütfen yardım

RESİM 1

Merhaba, şunu bir dener misiniz ?

1. Adım Arama yerine "çalıştır" yazıp "cmd" yazarak çalıştırın

2. Adım cmd'ye şu kodu yazarak firewall ayarlarınızı sıfırlayın "netsh advfirewall reset"

Diğer bir yöntem ise :

Windows Güvenliği>Güvenlik Duvarı Ve Ağ Koruması>Güvenlik Duvarını Varsayılana Geri Yükle

'Execution

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,227
29
Windows hizmetler kısmında 'güvenlik merkezi' hizmetinin başlangıç türünü kontrol edin, 'Otomatik' seçeneğini aktif edin. Açılışta kendi kendini kapatmaz. Bunun dışında Windows 10'un en beğendiğim hizmeti güvenlik duvarı. Tek başına bilgisayarınıza yeter. 3.parti antivirüs kurarak boş yere bilgisayarınızın performansını düşürmeyin.

Ayrıca daha önce edindiğim tecrübemle şöyle de bir ekleme yapayım, bazı 3.parti antivirüsler, özellikle de norton antivirüs, hizmetlerin çalışmasını olumsuz etkileyebiliyor. Bu sebeple windowsta ciddi anlamda illet ettirecek sorunlarla karşılaşılıyor. Güvenlik duvarının çalışmaması, sağ tık problemi, windows gezgini problemi vs. Bu sebeple Bilgisayarınızda 3. parti antivirüs varsa kaldırıp tekrar güvenlik duvarını açmayı deneyin.

Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa shellexview adında bir program var. Antivirüs kullandığım dönemde bilgisayarda sorun oluşturduğunu farkettiğimde kullanmıştım. Program üzerinde bilgisayarınızda bulunan bütün 3.parti yazılımlar listeleniyor. Bu yazılımları bilgisayar üzerinden kaldırmadan çalışmasını tek tek durdurup sorunun giderilip giderilmediğini kontrol ediyorsunuz. Sorun giderildiğinde ise bu soruna neden olan programın tespitini de yapmış oluyorsunuz böylece. oldukça kullanışlı bir program. İnternette detaylı anlatımı mevcut olacak. Sorunun devamı halinde kullanabilirsiniz

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.