Windows 10 yanına Windows 7 Kurmak

reload58

Üye
9 Eyl 2012
190
0
cd/usr/src
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar özelliklerim yüksek fakat windows 10 'da yeterince verim elde edemiyorum şahsi fikrimce. Bu yüzden ilk olarak windows 10 yanına kurmak istiyorum. :RpS_crying:Beklediğim performansı elde edersem windows 10 silip sadece win7 kullanabilirim. Bilgisayarımın özellikleri;

Sistem:

Windows 10 Home Single Language 64 bit
Intel(R) Core(TM) i5-3317U CPU @ 1.70GHz
8GB RAM
750 GB Disk + 1 TB HDD

Ekran:
NVIDIA GeForce GT 630M
10.18.13.5435 (14.10.2015)
Intel(R) HD Graphics 4000

Ses:
Intel(R) Ekran İçin Ses
6.16.0.3154
High Definition Audio Aygıtı
10.0.10586.0

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Öncellikle aşağıdaki adımları takip etmelisin.

1.Önce Bir Windows 7 Ultimate dvd medyası bul.Bununla Sistemi tamamen Windows 7 çevir.
2.Windows 7 işletim sistemini aç.Bilgisayarım >>Sağ Tık>>Özelliklerden Yönet Komutunu ver.
3.Bilgisayar Yönetiminden konsol ağacının sol tarafında Windows Disk Yönetimine tıkla.
4.Buradan Diskini arzu ettiğin kapasitede birimi küçült.(bu konuda Youtube Videolarına bakabilirsin.)
5.Sonra Windows 10 DVD medyası bul bir yerden(internetten) Tercih olarak Pro sürümü bul.
6.Windows 7 önceden ayırmış olduğun disk bölümüne Windows 10 Pro kur.
7.Kurulum aşamasında hiçbir çevre birimi sistemde takılı olmasın.
8.Windows 10 kurulduğu zaman Windows Önyükleme Yöneticisi (Winload) ortak olduğundan sana başlangıçta bir mavi Konsol ekranı gösterecek buradan isteğin sistemi seç.Asla varsayılan Winload yükleyicisini (Windows 10) değiştirme......!

Ben şuanda Windows 10 Windows 7 ve Windows XP aynı makina üzerinde kullanıyorum.(Üçlü Önyükleme)

Daha ayrıntılı bilgi için SORDUMNET FORUM web sitesindeki teknik Windows makale yazılarıma bakabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.