Windows 10'dan 11'e Geçiş! USB Program Yok!

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
907
ZYZZ
Merhaba bu konuda windows 10'dan 11'e programsız ve usb olmadan geçiş yapmayı göstereceğim. Direkt olarak microsoft'un kendi web sitesinden windows 11 setup dosyasını indirip next next kurulumu yapacağız.

Windows 10 vs 11

Genel olarak windows 11'in daha iyi olduğunu görüyoruz. Kendimde bu farkı deneyimledim ve 11 gerçekten çok daha hızlı çalışıyor. Bilgisayarın açılma hızını, başlangıç uygulamalarının açılma hızı vs. her şeyiyle etkiledi. Oyunlardaki benchmarklara bakarsan windows 11'in daha güzel performans verdiğini görüyoruz. Ama nadiren bazı oyunlarda ani fps drop yaşanabiliyor. Yani 144fps alıyorken aniden 80-90'a düşüp kısa bir süreli olarak (2-3) saniye sonrasında hemen tekrar eski haline dönüyor. Windows 11'in ilk çıktığı zamanlarda deneyenlerin çokça şikayetleri vardı ama artık win 11 bu sorunları düzeltti şimdi bize daha iyi bir deneyim sunuyor. Şimdi adımlar halinde windows 11'i kuralım.

Adım 1:

Download Windows 11 Web sitesine gelin.

Şimdi indir butonuna çift tıklayın ve setup dosyası hızlıca bilgisayarınıza gelecek.

Adım 2: Gelen setup'a çift tıklayarak açın

Adım 3: Lisans koşullarını kabul edin ve kuruluma devam edin.

Daha sonra bilgisayarınız windows 11 için hazırlanacaktır. Hazırlanma bittikten sonra Restart Now butonuna tıklayarak kurulumun son aşamalarına gelebilirsiniz. Bilgisayar yeniden başlatılacak ve windows 11 kurulmuş olacaktır.

Format ( Sıfırlayarak ) Kurulum

Bu kurulum daha temiz bir kurulum olabilir. Bu kurulumda direkt olarak bilgisayarı her şeyiyle sıfırlayıp windows 11'i manuel olarak kuruyorsunuz. Tabii isterseniz seçenekler üzerinden kişisel dosyalarımı sakla seçeneğini seçebilirsiniz.

Adım 1: Download Windows 11 web sitesinden ISO olarak windows 11'i yükleyin. Windows 11 Mutli Edition seçeneğini seçip İndir butonuna basın ve dil Türkçe olarak seçin. Daha sonra 64 bit indir butonuna tıklayın. İSO dosyası bilgisayara indirildikten sonra internet bağlantınızı kesip İSO dosyasına sağ tıklayın ve buraya ayıkla seçeneği ile dosyayı klasör halinde çıkartın.

Ardından klasöre girip bu yolu izleyin. sources > Apraiseres.dll dosyasını silin. Daha sonra tekrar geri gelip setup üzerinden kurulumu yapın. Kurulumu yaparken 'Yüklemeye hazır ' aşaması geldikten sonra 'Saklanacakları değiştir' seçeneğine tıklayın 'Hiçbir şey' seçeneğini seçip kuruluma devam edin. Böylelikle sıfırlayarak kurulum yapmış olacaksınız.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.