Windows Windows 7 Format Esnasında Hata

24 Şub 2019
245
2
Windows dosyalari genişletiliyorda %50 de baya bi durdu sonrasinda hata verdi bozuk veya eksik olabilir diye. Hata Hard Diskimden kaynaklaniyor olabilir mi oyle olsa bu kadar ilerler mi? İsoyu xpburnerla DVD ye yazdirdim. İsoyu yazdirirken mi hata olmuştur veya iso dosyası mi bozuktur sizce?

Son düzenleme:

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Install.wim dosyasındaki tüm içerik çıkartılıyor ve sıkıştırılmış dosyaların hepsi normal çalışma formuna geri getirilip tüm dosya/klasör yapısı bu aşamada tamamlanıyor. En uzun süren aşama bu. Yarım saat bir saat içinde yavaş yavaş artacaktır hocam.

Son düzenleme:
24 Şub 2019
245
2
24 Şub 2019
245
2

Baktım hocam da bu standart zaten ben de böyle başlattım. Bide bende eskiden format atarken msr bolumu çıkmazken artik cikmaya basladi ekstra o da bir isaret mi acep

boot ettiğiniz panel üzerinden default ayarlara alıp yeniden başlangıç yapın düzelecektir.

Hiç bir şey anlamadim detay girer misiniz zahmet olmazsa

Moderatör tarafında düzenlendi:
24 Şub 2019
245
2
anadoluturku
eğer dvd ile atacaksan nero kullanmanı öneririm öyle yazdır, bide saglam iso dosyası kullan , yok flash bellek var diyorsan flashbellek ile rufus ile yazdır, bilgisayar eski ise mbr legacy , olarak boot yap öyle format at

Flash bellek dediğim gibi olmuyor hocam 2.0 falan olaylari yuzunden hata verdi bir giriş bozuk sadece oradan atiliyordu eskiden. Mecbur dvd den yazacam. İnsallah bidaha %50 de kalmaz. Sizce hard diskte problem olabilir mi

Bunla eskiden flash bellek yazdirmistim hata vermisti. Rufusla sorunsuz olmuştu. DVD icin de hata verecegini düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
anadoluturku
bak iso dosyan nerden indirdin bilmiyorum ama saglam orjinal iso dosyası kullanırsan dvd ıle atabilirsin, yok korsan oynanmıs iso dosyaları dvd de cogu zaman hata verıyor dosyalar eksık dıyor, rufusla yazdırman ıcın onemlı degıl usb 2.0 3.0 olayı, benım flash bellekte var, usb 1.0 2.0.3.0 , ben hepsı ıle xp vista 7 8 8.1 ve 10 boot yapıyorum ve hepsını flash bellek ıle atmıstım bu zamana kadar, ha cd dvd de var, cd dvd yavas atıyo, ben flash tercıh edıyorum, not, bıos guncellemesı yap bıde bıosta usb enablet yaparsan sıkıntısız atarsn

Windows 7 Sp1 Türkçe Tüm Sürümler Tek DVD 2020
Windows 7 Tüm Sürümler Sp1 Türkçe 32-64 Bit Tek DVD - 2020 (ESD)
Windows 7 Sp1 Türkçe 64 Bit Tüm Sürümler - Uefi Uyumlu 2020
https://rufus.ie/
windows 7 en üsteki link genelde eski pc de kullanıyorum
windows 7 2inci link esd olan genelde 2012 üretim sonrası pc de kullanıyorum windows 8 ve üstü işletim sistemlerinde
alttaki link uefi , anakart uefi olanlarda kullanıyorum yeni model
isolar güncelleme entegreli usb 3.0 entegre edilmiş şekilde, benim leptop ve 2 masaüstü pc de calısıyo masaüstü usb 1.0 ve 2.0 var, leptop yine usb 2.0 var gırıs, flash bellek yııne usb 1 usb 2 ve usb 3 .0 olanlar var hepsı ıle test ettım calısıyo
not ısolar 13 sürüm icerır 32 ve 64 bit, uefi surum sadece 6 tane surum ıcerır 64 bit sadece , 32 bit yok uefi surum
tek tek link ıstersen sayfada sıtede mevcut bulamassan atarım lınk
olmadı ılk orjınal windows surumlerı var oynanmamıs mıkrosoft orjınal 7 dosyaları onların lınkı bırakırım @ ile etıket yap yada ozelden yaz goreyım mesajı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.