Windows 7 host dosyası

cevdetcn45

Yeni üye
10 Şub 2019
12
1
İyi Forumlar Arkadaşlar benim pc windows 7 host dosyasını sıfırlamak veya host dosyası üzerinden düzenlemek yapmak istiyorum fakat "C:\windows\system32\drivers\etc" dosyasında host dosyası olması lazım fakat host dosyası bu klasörde yok göremiyorum bulamıyorum bir çözüm bulamadım kafaları yiyeceğim lütfen yardımcı olur musunuz ?

Hasan İskan

Yeni üye
3 Eki 2022
17
1
31
Şanlıurfa
1.aşama Windows 10 hosts dosyası içeriği aşağıdaki şekilde olur

not defterini açalım
ve içeriğine aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

sonra not defterinden dosya menüsü > farklı kaydet > dosya adı: hosts dosya türü : tüm dosyalar masaüstüne kaydedin

2.aşama

herhangi bir klasörü açın > görünüm menüsünden > dosya adı ve uzantıları onay kutusunu tıklayın > daha sonra masaüstüne kaydettiğimiz hosts dosyasının uzantısını silelim ör : hosts.txt olur siz .txt silin uzantısını silmemizin nedeni hosts dosyalarının uzantısı olmaz.

3.aşama

oluşturduğunuz hosts dosyasını C:\windows\system32\drivers\etc\ buraya kopyalayıp yapıştıralım sorununuz çözülecektir.

cevdetcn45

Yeni üye
10 Şub 2019
12
1
1.aşama Windows 10 hosts dosyası içeriği aşağıdaki şekilde olur

not defterini açalım
ve içeriğine aşağıdaki komutu kopyalayıp yapıştırın

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host
# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

sonra not defterinden dosya menüsü > farklı kaydet > dosya adı: hosts dosya türü : tüm dosyalar masaüstüne kaydedin

2.aşama

herhangi bir klasörü açın > görünüm menüsünden > dosya adı ve uzantıları onay kutusunu tıklayın > daha sonra masaüstüne kaydettiğimiz hosts dosyasının uzantısını silelim ör : hosts.txt olur siz .txt silin uzantısını silmemizin nedeni hosts dosyalarının uzantısı olmaz.

3.aşama

oluşturduğunuz hosts dosyasını C:\windows\system32\drivers\etc\ buraya kopyalayıp yapıştıralım sorununuz çözülecektir.

dostum herşeyi denedim senin dediğini bile yaptım fakat olmuyor

Hasan İskan

Yeni üye
3 Eki 2022
17
1
31
Şanlıurfa
dostum herşeyi denedim senin dediğini bile yaptım fakat olmuyor
Başlat-Çalıştır.Pencereye şunu kopyalayın ve Enter a basın.

attrib -r -h -s C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

MSDOS ekranı açılıp kapanacaktır.

Başlattan Çalıştıra tıklayınız ve aşağıdaki satırı olduğu gibi yazıp enter tuşuna basınız. Artık açılacaktır.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

cevdetcn45

Yeni üye
10 Şub 2019
12
1
Başlat-Çalıştır.Pencereye şunu kopyalayın ve Enter a basın.

attrib -r -h -s C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

MSDOS ekranı açılıp kapanacaktır.

Başlattan Çalıştıra tıklayınız ve aşağıdaki satırı olduğu gibi yazıp enter tuşuna basınız. Artık açılacaktır.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
dostum :D dedim ya herşeyi denedim senin bana verdiğin tavsiye "host" dosyasını açıp düzenlemek için fakat benim amacım dosyayı düzenlemeden önce dosyayı bulabilmek dosyayı bulamıyorum "C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts" klasöründe bir host dosyası var fakat ben onu göremiyorum

cevdetcn45

Yeni üye
10 Şub 2019
12
1
http://support.microsoft.com/kb/972034/tr Bu konudan yararlanabilirsin sanırım dostum
kendim yapmayıda denedim attığın linktekinin aynısını yaptım kaydettim fakat bu sefer'de "etc" dosyasına atamadım host dosyası var fakat ben göremiyorum host dosyasını IObit Unlocker uygulamasını bile denedim fakat IObit uygulamasıda host dosyasını bulamıyr etc dosyası gözükmüyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.