Windows 7, Linux

praturs

Üye
5 Şub 2011
171
1
Selamlar sevgili THT Üyeleri

Benim sıkıntım şu arkadaşlar ben USB'ye Linux yükledim sanıyorum ki USB'ye tıklayınca Sanal PC gibi açılacak meğersem kurulum yüklemişim ben direk ona bilgisayarı kapadım açtım karşıma bilmediğim etmediğim ekran çıktı söktüm USB'yi tekrar başlattım bu sefer 2 seçenek geliyor Windows 7, Linux Kurulumuna devam et ben direk Windows 7'ye gelmesini istiyorum yani hiç sormamasını nasıl yapabilirim bunu?

Andrei Rublev

Kadim Üye
30 Ocak 2006
5,057
1
1. İlk önce varsayılan işletim sistemimi değiştirdim. İlk önce bunu nasıl yaptığımı anlatayım. "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Özellikler deyin.Açılan pencerede sol taraftan Gelişmiş sistem ayarları bağlantısına tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş sekmesini seçtikten sonra Başlangıç ve Kurtarma başlığı altındaki Ayarlar butonuna tıklayın. Varsayılan işletim sistemini dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra kaydedip çıkın. Şimdi işletim sistemini silebiliriz.

2. Başlat Menüsü arama satırına msconfig yazıp "Enter"a basın. Windows 8 de bunu çalıştıra yazın. Açılan pencerede Önyükleme sekmesini açın. Silmek istediğiniz sistemi seçili bıraktıktan sonra "Sil" deyin. Ardından Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap kutusunu işaretledikten sonra Tamam deyin.

3. Şimdi "Bilgisayar"a sağ tıklayıp Yönet dedikten sonra açılan konsoldan Disk yönetimini seçin. Biraz önce sildiğiniz işletim sisteminin kurulu olduğu bölüntüye sağ tıklayın ve Biçimlendir deyin.

İşlem tamamlandığında 2. işletim sistemi sisteminizden sorunsuzca kaldırılmış olacak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.