Windows bootable usb oluşturma sorunu

resus

Üye
30 Eyl 2017
84
0
KONYA
Windows 7 iso dosyasını hiç bir şekilde usbye yazdıramıyorum yada kopyalayamıyorum.
Rufus ile denedim WinToUsb ile denedim ve manuel olarak yapmayı denedim tüm dosyaları usbye yazıyor sorun yok ama sıra install.wim dosyasına geldiğinde Rufus yazma hatası veriyor WinToUsb takılıp kalıyor el ile atmaya çalıştıgımda dosya hedef dosya sistemi için çok büyük hatası alıyorum.
daha önce sorunsuz yazabiliyordum tekrar yazmak istedim olmadı başka bi arkadaşımın hazır boot usb ile format attım bilgisayarıma hala yazamıyorum sizce sorun neden kaynaklı? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

resus

Üye
30 Eyl 2017
84
0
KONYA
Başka bir iso ve başka usb ile denedim ilk başta başka iso ile denedim olmadı başka usb ile denedim olmadı sonra 32GB olan usbyi aldım sorun usbde diye düşünmüştüm ama yine olmuyor malesef

Merhaba, peki bu boş alanın biçimlendirilmiş olduğuna emin misin?

evet usbnin biçimlendirilmiş olduguna eminim dosya sisteminde bir sorun yok dün 18GB lik film arşivi atmıştım sorun olmadı usb ile alakalı bir sorun yok gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
291
63
Dostum, bu yöntem ile tamamen disk temizlenir.

cmd

diskpart
list disk (usb number)
select disk (usb)
select partition 1
clean
create partition primary
active
format fs=fat32(ntfs) quick
exit

----------------------------- Bu tamamaen biçimlendirir :) 2. ek olarak indirdiğin iso dosyası sıkıntı yapabiliyor ben dosyaları manuel açıyorum şahsen WinCDEmu bu programla iso yu baştan aşağıya çıkarabilirisn eğer iso dosyası kalırsa sil veya başka yere kopyala win.ini ve setup.exe olsun da bazen hatalı kopyalıyor küçük fikrim olsun başarılar

DarkScannel

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
712
23
Öncelikle Rufus ile atarken yazdırılan diski sıfırlamak için size sorar. Yazdırılacak olan usb büyük ihtimal ile FAT32 biçimindedir. Bilgisayarım üzerinden diskin biçimlendirme sayfasında 'Dosya Sistemi' olması gerekli . İlk açtığınızda 'FAT32(önerilen)' şeklinde yazar . Bu seçeneği NFTS olarak ayarlayıp biçimlendirin. Sorununuz çözülecektir. Ayrıca Rufus üzerinden de NFTS şeklinde biçimlendirme yapabilirsiniz.

resus

Üye
30 Eyl 2017
84
0
KONYA
Ah keşke o kadar basit olsa dediklerinizin hepsini denedim manuel olarak atmad iso değiştirmek yazılım değiştirmek usb değiştirmek ama sonuç aynı herşey iyi gidiyor install.wim dosyasına sıra gelince rufus hata veriyor wintousb takılı kalıyor manuel yaptığımda da dosya sistemi için çok büyük hatası veriyor usb 32 gb ama neden olduğunu anlamadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.