Windows erişim izini neden yok???

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Öncelikle hepinize merhaba

Kali linuxta hatta termuxta bile bir dosya: Ekleyebiliyor,Silebiliyor,Okuyabiliyor ve Paylaşıma açabiliyoruz.

Peki neden Windowsta sadece olan dosyaları vs. Sadece görüntüleyebiliyoruz ?

Örneğin

cd ../../..

cd Windows

cd system32

cat (herhangi bir dosya)

"Neden böyle oldumu bir hata veriyor? Yani kısacası niye bir dosyanın içeriğini okuyamıyoruz"

Ve son olarak;

ifconfig

komutunu vererek donanımların mac adreslerini görüntülemek istiyorum burdada hata alıyorum

Python tarzı programlarada giremiyorum.

NEDEN BÖYLE OLUYOR ????

ZerefDragneel

Yeni üye
2 Şub 2022
32
7
gerçekten bunu bende merak ediyorum sırf bi dosyanın içeriğini okumak için o dosyayı linuxda indirip cat komutunu kullanıyorum ama linuxdada eksiler var exe açamamam mesela tabi bazı methodlarla açılıyorda şöyle diyeyim sanırım telefonlarda olan root erişimi gibi kali linuxta her şeye izinimiz var imkanımız var dosyaları root hesaplarıyla dilediğimizce değiştirebiliyoruz ama windowsun root hesapa girmek mümkün değil windowsun root hesabı trusted installer ve bir dosyayı trusted installermış gibi çalıştırmaya yarayan uygulamalar var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.