Windows Gezgini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
Sabah bilgisayarı çalıştırdığımda, windows açıldıktan sonra hata verdi ve tekrar çalıştırdı kendini. Yeniden başlattığımda bu sefer bunu iki kere yaptı. Ve bazı programlar başlatılmadı. Mesela windows kenar çubuğu, deamon files gibi. Sebebi ne olabilir.

Bir de Advanced Windows Care bir problem buldu.
C:\Windows\PixArt\PAC2007\Monitor.exe
Bu dosya için zararlı tanımlamasını yaptı. Bunu silmeli miyim?

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
monitor.exe sistemden kaldırılmamalıdır, başlıca programların çalışması için gereklidir.

Sistem geri yüklemeyi denedinizmi??

Bilgisayarıma sağ tıklatın özellikler deyin>>sistem koruması >>sistem geri yükleme

Son düzenleme:

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
yok bilgilerinize bişey olmaz mrk etmeyin
sadece o tarihte hangi programlar varsa gene onlar yüklü olr yenı yukledıgınız programlar gıder yani yenı yukledıgınız programınız varsa setubını yedekleyın

pirate_12

Katılımcı Üye
4 May 2008
643
1
Bilinmedik Yerden
Eğer Dosya İndirmediyseniz Sorun Yok Ama Diyelimki 1 Gün Pc Yi Bozdunuz 2 Gün Bişeyler İndirdiniz 1 Güne Geri Döndüğünüzde 2 Gündeki Dosyalar Silinir...

Başlangıç Programlarına Bir bak Bakalım Neler Açılışta Çalışıyo Gereksizleri Yok Et..

Bide Başlat--- Çalıştır'a CHKDSK Komutunu Ver Bakalım...
Cmd'den (Komut Sistemi)(Siyah Ekran)de Yapabilirsin

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
Eğer Dosya İndirmediyseniz Sorun Yok Ama Diyelimki 1 Gün Pc Yi Bozdunuz 2 Gün Bişeyler İndirdiniz 1 Güne Geri Döndüğünüzde 2 Gündeki Dosyalar Silinir...

Başlangıç Programlarına Bir bak Bakalım Neler Açılışta Çalışıyo Gereksizleri Yok Et..

Bide Başlat--- Çalıştır'a CHKDSK Komutunu Ver Bakalım...
Cmd'den (Komut Sistemi)(Siyah Ekran)de Yapabilirsin

Gereksizleri yokettim. Bir iki tane hiç bilmediğim, windows'un da tanımlayamadığı uygulama vardı, onları şimdilik ayrı bir klasöre aldım. ChechDisk için de;
Yeterli ayrıcalığınız olmadığından erişiminiz engellendi.
Bu hizmet programını yükseltilmiş modda başlatmanız gerekmektedir.

diyor.

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
vistada o komut o şekilde çalışmaz....
bilgisayarıma girin c ye sağ tıklayın ozellıkler deyın araçlar sekmesıne gecın...
sımdı denetleyı tıklatın...
uyarı vercek şifre kullanıosanız şifreyi girin kullanmıyosanız devam deyin...
çıkan iki kutucuğuda işaretleyip başlat deyin

Son düzenleme:

HayriBatan

Üye
4 Ocak 2009
75
0
Bilgisayarımı yeniden başlattığımda taramayı yapacak. Şu an için başlatamıyorum. Ama yorumunu görmeden önce başlattığımda sorun çözüldü gibi. Yine de taratayım ben. Sağolasın.

canemre

Katılımcı Üye
5 Ağu 2009
715
0
...
hocam bendede aynı sorun olmustu arkadasların dediklerini yapmanı önerrim..ben sorunu tam sistem taraması yaparak çözdüm eset nod 32 önerrim ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.