Windows Mu Linux Mu ???

ByKaptan2

Üye
11 Ağu 2018
75
0
21
Daha iyi bir hack yapa bilmek için ve öğrenmek için hangi işletm sistemini seçmeliyim
Windows: Şuanki kulandığım sistemim windows 10 Ama bios ayarlarına girmiyor pc açılırken esc basınca orda bios çıkıyor tıklayınca en sol üst köşede - böyle işaret çıkıp kalıyor ve bu yüzden sanal makine kuramıyom
Linux:Linux yüklersem Oyunda oynaya bilirmiyim veya linux üzerinde kodlama yapabilirmiyim Oyun içi Hack da yapabilirmiyim Yoksa sadece sitemi Hacklerim

Noises

Üye
22 Ağu 2017
165
0
26
Balıkesir
Hack için linux işletim sistemleri kullanman daha iyi olur diye düşünüyorum. linux ta belli oyunları yani linux versiyonu olan oyunları oynayabilir ve kodlama yapabilirsin. ben grafik tasarım ve müzik prodüksiyonu ile uğraşmasam 1 dk düşünmem geçerdim :)

CotyoraTR

Yeni üye
11 Ağu 2018
12
0
Eğer bilgisayar özelliklerin destekliyor ise dual boot yapmak iyidir. Sanal makineye linux kurmak pek sağlıklı olmuyor bazı işlemler için ethernet kartını algılamıyor veya farklı hatalar meydana gelebiliyor en temizi dual boot ile 2 işletim sistemi kullanmak ben şahsen kendim öyle yapıyorum oyun için windows a geçiyorum kodlama v.s. için linuxa geçiyorum eğer kullanmadığın eski bilgisayarın varsa eski bilgisayarına da linux kurabilir veya kurdurabilirsin seçeneğin çok ama dediğim gibi sanal makine pek sağlıklı değil bana göre iyi forumlar :))

Son düzenleme:

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
Linuxa Felan Geçiş Yapma Öncelikle Terminal Komutları Temel Anlatımlarını İzleyip Geçin Öyle Linux Yükledim Hekır Kafasında Olmayın Öle Her Oyuna Lak Diye Hile Site Hackleyemessiniz Onun İçin Biraz Bilgi Gerekiyor

daliinight

Yeni üye
11 Ağu 2018
20
0
Merhaba​

Hack için Linux öneririm ayrıca eski konulara bakarsan Linux ile Lol oynama vs gibi konular mevcut.

'Flash

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
814
14
røøt@:~#
Linux u denemek istersen sanal makine okarak kurabilirsin. Memnun kalırsan ve bilgisayarın desteklerse de dual boot olarak kurabilirsin.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Sadece hacking işlemleri için değil günlük kullanım içinde bir Linux dağıtımı kullanmanı tavsiye ederim. Öncelikle Ubuntu ve ya Mint dağıtımıyla başlamanı öneririm. Daha ileri dönemlerde BackTrack ile devam edersin.Oyun oynama konusunda ise PlayOnLinux yazılımıyla çoğu oyunu oynayabilirsin.Eğer Steam kullanıyorsanız , sistem gereksinimlerinden SteamOs varsa direk olarak indirip oynaya bilirsin.

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
51
Hocam benim tavsiyem sanal makineye linux kur anlatımlarını izle rahatça kurarsın biosa girmene gerek yok linux eğitimlerinden çalış linuxu öğren Kali linux yüklemeni tavsiye ederim birçok tool la geliyor ve
hack işleri için daha çok tavsiye edilir terminali çok işine yarayacak

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
Daha Yeni Başladıysan Hack'e Windows Kullan Belirli Bi Süre Sonra Linux'a Geçersin Ve Direk Kaliden Başlama Sana Ağır Gelir Önce Linux Mint İle Başla Kullanımı Kaliye ve Diğer Linux İşletim Sistemlerine Oranla Daha Basittir.Ayrıca Sanal Makineye Kur Vmware-VirtualBox

'Leo

Uzman üye
17 May 2018
1,357
4
Hocam Kesinlikle Linux Fakat Ben Dual Boot Kurarken Hem HarDisk Hemde Ekran Kartımı Hallettim dikkat et en iyisi sanal makinedir sorunsuz wifi bağlanmak istiyorsan ALFA al Sakın TP-LINK TLWN823N gibilerine alma driverini kurmak zor gidip iade etmekte düşünüyorum

oldnco

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,532
6
Merhaba

Yeni başlayacaksanız windows ile başlayıp eğitim videoları izledikten sonra bunları uygulamalı olarak sanal makinede linux kurarak yapabilirsiniz.

siberdrone15

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
4,446
3
Sadece hack değil günlük işlemleri yapacağın bir dağıtım seç
Örneğin pardus , ubuntu olabilir. Sanal makinaya kurarsan windows üstüne direkt kali linux kur geç.

Bəy

Özel Üye
21 Haz 2015
4,810
266
Konya
Kolaylık açısından Windows iyidir. İstediğin her şey birkaç tıkla yükleniyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.