Windows şifre kırma

mit123

Yeni üye
10 Mar 2016
29
10
Merhaba THT ailesi;
Çok araştırdım ama bir sonuca varamadım Windowsun giriş şifresi cidden kırılabiliyormu eski yöntemleri biliyorum artık işe yaramıyor CMD, USB Boot filan vs. çünkü kaç kere başıma geldi çaresiz bir şekilde format attım bana yeni yöntemleri gösterecek var mı bir link, konu, veya video cidden minettar kalırım.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
8
92
Ocak' tan gelme...
selamlar...
Öncelikle windows versiyonunu belirtirsen sana daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
Windows 10 format USB'si oluşturdum. Sonra bu bilgisayarı onar seçeneğinden CMD'yi açtım. Sonra System32'den utilman.exe yi silip cmd.exe yi kopyaladım sonra adını untilman.exe yaptım. Sonra sistemi başlattım. Kilit ekranında erişilebilirlik simgesine bastığımda CMD açılıyordu. Oradan net user administrator * komutuyla administrator hesabı şifresini değiştirdim. Sonra net user administraror /active: Yes komutuyla administrator hesabını görünür hale getirdim.
Umarım işine yarar.

mit123

Yeni üye
10 Mar 2016
29
10
selamlar...
Öncelikle windows versiyonunu belirtirsen sana daha sağlıklı yardımcı olabiliriz.
Windows 10 format USB'si oluşturdum. Sonra bu bilgisayarı onar seçeneğinden CMD'yi açtım. Sonra System32'den utilman.exe yi silip cmd.exe yi kopyaladım sonra adını untilman.exe yaptım. Sonra sistemi başlattım. Kilit ekranında erişilebilirlik simgesine bastığımda CMD açılıyordu. Oradan net user administrator * komutuyla administrator hesabı şifresini değiştirdim. Sonra net user administraror /active: Yes komutuyla administrator hesabını görünür hale getirdim.
Umarım işine yarar.
Reisim işletim sistemim win 11 windows 10 da yaptığım yöntemler 11'de de işe yarıyormu onu da sormak istiyorum

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
8
92
Ocak' tan gelme...
Öncelikle kusura bakma biraz geç oldu ama.
Windows çok köklü bir değişime gitmediği sürece işletim sistemleri hep aynı tabanda oluşturuluyor.
Yani ev yapacağın arsa ama üzerine ister 2 katlı, ister 3 katlı yok.
kısacası windows 93 ve 95 sonrası büyük değişimler yaptı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.