GNU/Linux wlan0 ip adresi sorunu

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,297
833
Ddos
Usb kali linux da wlan0 ın ip adresi yok çok uğraştım ama çözemedim lütfen yardım edermisiniz bıktım artık bu sorundan

Çözüm
dostum kali linux masaüstünde internet driver i yok belli ki. Klasik bir yöntemi var bunun

1 - En uyumlu kali linux wlan driverini indiriyorsun klasiktir bu link zaten; compat-wireless-2010-06-26-p (1).tar.bz2

2 - termimal den dosyayi indirdigin yere gelip
Kod:
tar -xjvf compact-wireless-2010–06–26-p.tar.bz2
diyorsun dosyayi böylece cikartmis oluyoruz.

3 - Daha sonra cikarttigimiz dosyayi kuruyoruz
Kod:
cd compat-wireless-2010–06–26-p

en son bide restart atarsin ifconfig sorguladiginda cikar büyük ihtimalle. Hala cikmiyorsa Sanal makineni kurdugun programda devices diye bir bölüm olmasi gerek. Hepsinde vardir hangisini kullandiginin bi önemi yok. Orada USB bölümüne gelip ana makinenin internet driverini secmeyi unutma...

TheKinq123

Yeni üye
19 May 2013
22
15
dostum kali linux masaüstünde internet driver i yok belli ki. Klasik bir yöntemi var bunun

1 - En uyumlu kali linux wlan driverini indiriyorsun klasiktir bu link zaten; compat-wireless-2010-06-26-p (1).tar.bz2

Kod:

Kod:

en son bide restart atarsin ifconfig sorguladiginda cikar büyük ihtimalle. Hala cikmiyorsa Sanal makineni kurdugun programda devices diye bir bölüm olmasi gerek. Hepsinde vardir hangisini kullandiginin bi önemi yok. Orada USB bölümüne gelip ana makinenin internet driverini secmeyi unutma. Bunu yapmazsan wlan0 bombos görünür. Malum cevrende ki internetleri tarayacak bi driver olmazsa sonucta alamayiz :)

Ayrica ne icin wlan0 sorgusu yaptigini az cok tahmin edebiliyorum. Ek olarak sunu söyliyim, eger bilgisayarinda WiFi Adapter yoksa veya olmasina ragmen sanal sunucun görmüyorsa wlan0 sorgusunu yapsan bile sonuc vermeyecektir haberin olsun. Öncelikle Kali linux ile uyumli wifi adaptörü alman gerekebilir. Hatta bilgisayarinda adaptör varsa bile onu kullanma ek bi adaptör almani öneririm cünkü aktif islem yaparken bazen adaptörün ana bilgisayarin internetini kesebiliyor. Ek bilgi olarak vermek istedim.

Çözüm

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,297
833
Ddos

Kod:

Kod:

en son bide restart atarsin ifconfig sorguladiginda cikar büyük ihtimalle. Hala cikmiyorsa Sanal makineni kurdugun programda devices diye bir bölüm olmasi gerek. Hepsinde vardir hangisini kullandiginin bi önemi yok. Orada USB bölümüne gelip ana makinenin internet driverini secmeyi unutma. Bunu yapmazsan wlan0 bombos görünür. Malum cevrende ki internetleri tarayacak bi driver olmazsa sonucta alamayiz :)

Ayrica ne icin wlan0 sorgusu yaptigini az cok tahmin edebiliyorum. Ek olarak sunu söyliyim, eger bilgisayarinda WiFi Adapter yoksa veya olmasina ragmen sanal sunucun görmüyorsa wlan0 sorgusunu yapsan bile sonuc vermeyecektir haberin olsun. Öncelikle Kali linux ile uyumli wifi adaptörü alman gerekebilir. Hatta bilgisayarinda adaptör varsa bile onu kullanma ek bi adaptör almani öneririm cünkü aktif islem yaparken bazen adaptörün ana bilgisayarin internetini kesebiliyor. Ek bilgi olarak vermek istedim.
Benim wifi adaptörüm vardı ama bozuldu usb ye linux kurdum laptop dan kullanıyorum ek bir adaptör yok yani ama wlan0 da ip yok ve mac değişmiyor

TheKinq123

Yeni üye
19 May 2013
22
15
tamam iste adaptörün olmadan nasil atarama yapmasini bekliyorsun ki linux'un ^^ eger bu sekilde kullanirsan hicbir sekilde sonuc alamazsin. Öncelikle linux usb'de kurulu oldugu icin bilgisayarinin bir cok özelligini kullanamiyor. Hatta adaptör alsan bile görmeme ihtimali var. Benim ek bi leptopum var mesela linux kurulu oradan cözüyorum bu tarz islerimi. Yinede eger bu isi ilerletmek istersen benim önerim TP-Link TP-WN722N bu isi bilen kime gitsen direkt bunu önerir sana zaten. Hem kapsama alani cok genis hemde kali ile asiri uyumlu. Eskiden markasiz bir adaptör kullanirdi herkes :d zaten tek bir tane vardi çinden siparis verirdik gelmesi bir deeert, calistirmasi bir dert. :d simdi bu tp-link usb adaptörü cok iyi. Kurulumu kendi yapiyor zaten.

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,297
833
Ddos

Kod:

Kod:

1 haftadır uğraşıyorum yapamadım senin sayende oldu adamsın çok teşekkürler:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.