Wmware'de "Lan Segment" sorunu.

brskeskin11

Yeni üye
14 Mar 2017
12
0
Selamun Aleyküm arkadaşlar, şimdi amacım rras(vpn) uygulaması yapmak,

vmware 12 ve 14 kullanıcısıyım windows server 2008 r2 ve windows xp sanal makinaları kurulu.2 sanal makinadada 2 şer network adapteri mevcut ve bunları

1-) gerçek ağıma
2-) lan segment yaparak farklı ağda haberleşmesini istiyorum(vpn uygulaması yapmak için.)

fakat lan segment de oluşturuyorum evet adını ortak yapıyorum ve başka ayarı yok zaten her iki sanaldada ortak seçip o network bağdaştırıcısında 10.10.10.1 gateway lı bir ağdan haberleşmelerini istiyorum

1.server 2008 - 10.10.10.5
2.windows xp - 10.10.10.6

server kendine 10.10.10.5 e ping atıyor, windows de kendine atıyor ama bunlar nedense ağ geçidine çıkamıyor 10.10.10.1 e yani, ping attığımda ya "istek zaman aşımına uğradı" yada "destination host unreachable" hatası alıyorum yardımcı olabilecek varmı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.