WordPress Footer'i düzenleyemiyorum.

PisZenci

Üye
16 Tem 2015
84
0
Anatolia
Merhabalar

Wordpress-Highlight Theme bu temayı kullanıyorum. Ücretsiz versiyonda footer kısmındaki "Hightlight Theme ile oluşturulmuştur." kısmı düzenlenemiyor. Bunu farklı şekilde nasıl düzenleyebilirim ?

Temayı canlı görüntülemek için;

HIGHLIGHT THEME CANLI DEMO

FOOTER :

wuVdbQ.png

Kullandığım Highlight isimli tema, Mesmerize temasının alt teması. Yani ana tema Mesmerize.

Mesmerize'nin footer.php içeriğinde ise sadece şu kodlar var. Birebir aynı renkler ve satırlar var tema kodlarında.

Kod:
1 <?php mesmerize_get_footer_content(); ?>
2	[COLOR="Red"][COLOR="lime"]</[/COLOR]div>[/COLOR]
3 <?php wp_footer(); ?>
4 [COLOR="red"][COLOR="Lime"]</[/COLOR]body>[/COLOR]
5 [COLOR="red"][COLOR="lime"]</[/COLOR]html>[/COLOR]

Footer php dosyası şifreli sanırım. Düzenlenecek hiçbir yer yok.

Son düzenleme:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Bu şekilde yaptım fakat hiçbir değişiklik olmadı.

1. Bölüme aşağıdaki kodu ekler misiniz ? sonra aşağı inerek kayıt edin.

Kod:
<p class="copyright">©  2019 Planetary Sanctuary. Built using WordPress and the <a target="_blank" href="https://extendthemes.com/go/built-with-highlight/" class="mesmerize-theme-link">Highlight Theme</a></p>

Ek olarak özelleştir > Genel ayarlar > ek css bölümüne aşağıdaki kodu eklerseniz footer tamamiyle kayıp olur.

Kod:
.copyright{

visibility: hidden;

}

PisZenci

Üye
16 Tem 2015
84
0
Anatolia
1. Bölüme aşağıdaki kodu ekler misiniz ? sonra aşağı inerek kayıt edin.

Kod:
<p class="copyright">©  2019 Planetary Sanctuary. Built using WordPress and the <a target="_blank" href="https://extendthemes.com/go/built-with-highlight/" class="mesmerize-theme-link">Highlight Theme</a></p>

Ek olarak özelleştir > Genel ayarlar > ek css bölümüne aşağıdaki kodu eklerseniz footer tamamiyle kayıp olur.

Kod:
.copyright{

}

Verdiğiniz kodu 1.bölüme ekledim fakat yine değişmedi. Sonrasında 1.bölümde ilk satıra metni ikinci satıra kodu yerleştrirdim ama yine olmadı.

Son düzenleme:

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Verdiğiniz kodu 1.bölüme ekledim fakat yine değişmedi. Sonrasında 1.bölümde ilk satıra metni ikinci satıra kodu yerleştrirdim ama yine olmadı.

Highlight temasına ek olarak alt tema eklenen tema olabilir bunun footer.php bölümünü kontrol edin. Eğer ki orada da bulunmuyorsa benim uzaktan vereceğim tek çözüm;

Özelleştir > Genel ayarlar > ek css bölümüne aşağıdaki kodu eklerseniz footer tamamiyle kayıp olur.

Kod:
.copyright{

PK6EjG.png

irVgOR.png

PisZenci

Üye
16 Tem 2015
84
0
Anatolia
Highlight temasına ek olarak alt tema eklenen tema olabilir bunun footer.php bölümünü kontrol edin. Eğer ki orada da bulunmuyorsa benim uzaktan vereceğim tek çözüm;

Özelleştir > Genel ayarlar > ek css bölümüne aşağıdaki kodu eklerseniz footer tamamiyle kayıp olur.

Kod:
.copyright{

PK6EjG.png

irVgOR.png

Kullandığım Highlight isimli tema, Mesmerize temasının alt teması hocam. Yani ana tema Mesmerize.

Mesmerize'nin footer.php içeriğinde ise sadece şu kodlar var. Birebir aynı renkler ve satırlar var tema kodlarında.

Kod:
3 <?php wp_footer(); ?>

tema kod bölümünü aç direkt sonra footer.php bul değiştirmek istediğin yeri değiştir kaydet

Footer php dosyası şifreli sanırım. Düzenlenecek hiçbir yer yok. Yukarıda kod satırlarını gösterdim.

Son düzenleme:

boole

Global Moderatör
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
wordpresss yönetim alanınız da görünüm/tema düzenleyicisi / sağ taraftan tema alt bölümü(footer.php) bulup içinde
alanı olucaktır hata yapabilmenizden ötürü o dosyanın içeriğini bilgisayarınızda not defterine yedekleyin daha sonra o
<!-- Copyright -->
alanın altındaki ilk div in içine yazdığınız alan footer a işleyecek alandır temizleyip kendi kodunuzu yazabilirsniz

PisZenci

Üye
16 Tem 2015
84
0
Anatolia
merhaba
wordpresss yönetim alanınız da görünüm/tema düzenleyicisi / sağ taraftan tema alt bölümü(footer.php) bulup içinde
alanı olucaktır hata yapabilmenizden ötürü o dosyanın içeriğini bilgisayarınızda not defterine yedekleyin daha sonra o
<!-- Copyright -->
alanın altındaki ilk div in içine yazdığınız alan footer a işleyecek alandır temizleyip kendi kodunuzu yazabilirsniz

Bir üst mesaja bakabilir misiniz? Detaylar orada yazıyor.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
1,462
Shibuya
Kullandığım Highlight isimli tema, Mesmerize temasının alt teması hocam. Yani ana tema Mesmerize.

Kod:
3 <?php wp_footer(); ?>

Footer php dosyası şifreli sanırım. Düzenlenecek hiçbir yer yok. Yukarıda kod satırlarını gösterdim.

Tekrardan merhaba,

Denemeler sonucu footer bölümünü değiştirdim.
Şu yolu izleyin;

1. Adım: WordPress panelimize giriş yapıyoruz.

2. Adım: Görünüm > Tema düzenleyici bölümüne gidiyoruz.

3. Adım: Sağ üst köşede olan, tema seçme alanından mesmerize isimli temamızı seçiyoruz.

4. Adım: Tema dosyalarının içinde bulunan footer.php dosyasına giriyoruz.

5. Adım: Footer.php dosyamızda yer alan aşağıdaki kodu siliyoruz.

Kod:
[COLOR="Yellow"]<?php mesmerize_get_footer_content(); ?>[/COLOR]

Kod görünmüyorsa: https://tik.lat/QS6zk

Bu kod yerine footer'da olmasını isteyeceğimiz yazıyı yazıyoruz. Yazı ortalı gözükmeyecektir, aşağıdaki kodu aynı bölüme yazıyoruz ve ortalanıyor.

Kod:
[COLOR="Yellow"]<center><p>Bu yazımız Sayfanın ortasında gözükecek</p></center>[/COLOR]

Kod görünmüyorsa: https://tik.lat/UpWNw

Son düzenleme:

PisZenci

Üye
16 Tem 2015
84
0
Anatolia
Tekrardan merhaba,

Denemeler sonucu footer bölümünü değiştirdim.
Şu yolu izleyin;

1. Adım: WordPress panelimize giriş yapıyoruz.

2. Adım: Görünüm > Tema düzenleyici bölümüne gidiyoruz.

3. Adım: Sağ üst köşede olan, tema seçme alanından mesmerize isimli temamızı seçiyoruz.

4. Adım: Tema dosyalarının içinde bulunan footer.php dosyasına giriyoruz.

5. Adım: Footer.php dosyamızda yer alan aşağıdaki kodu siliyoruz.

Kod:
[COLOR="Yellow"]<?php mesmerize_get_footer_content(); ?>[/COLOR]

Kod görünmüyorsa: https://tik.lat/QS6zk

Bu kod yerine footer'da olmasını isteyeceğimiz yazıyı yazıyoruz. Yazı ortalı gözükmeyecektir, aşağıdaki kodu aynı bölüme yazıyoruz ve ortalanıyor.

Kod:
[COLOR="Yellow"]<center><p>Bu yazımız Sayfanın ortasında gözükecek</p></center>[/COLOR]

Kod görünmüyorsa: https://tik.lat/UpWNw

Merhaba, söylediklerinizi uyguladım işe yaradı fakat footer düzeni bozuldu. Sadece incecik bir tabaka üstünde kendi yazım yazıyor. Yine de çok teşeşkür ederim. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.